Wtyczki WordPress: ‘wp-database-backup’

Seria wtyczki wordpress rozpoczyna się bardzo ważną wtyczką do tworzenia kopii zapasowej bazy danych. Jest to “bowiązkowa” wtyczka, która powinna znaleźć się na każdym wordpressie.

Wtyczki wordpress ‘wp-database-backup’

wtyczki wordpressStworzenie kopii bazy danych na wordpressie jest bardzo ważne, pozwala bowiem zachować wszystkie istotne informacje w innym miejscu. W przypadku kiedy posiadasz więcej niż kilka wpisów, musisz pamiętać żeby przygotować ich duplikaty. Wystarczy zła aktualizacja wordpressa, a wszystkie pożądane treści mogą zniknąć. Wtyczki wordpress – ‘wp DB’, umożliwia sporządzenie kopii zapasowej wszystkich informacji jakie posiadasz na swoim blogu. Szanując swój czas, poświęcony na tworzenie wpisów, niezwłocznie powinieneś skorzystać z wtyczki wp-database-backup. Każdemu, kto intensywnie korzysta z blogosfery, zaleca się zabezpieczenie bazy za pomocą tego plungin’u. Żeby informacje zostały zachowane rób często backup’y (kopie zapasowe), a będziesz mieć gwarancję, że Twoje dane nie znikną w niewyjaśnionych okolicznościach.Wtyczki WordPress dają zabezpieczenie.

Wtyczki wordpress – jaki był plan?

Twórcy wtyczki wordpress pomyśleli również o wygodzie użytkowników. Ręczne tworzenie kopii mogłoby być zbyt uciążliwie. Dlatego deweloperzy postawili na możliwość planowania i wykonania kopii bazy danych automatycznie. Jedyne co musisz zrobić to skorzystać z harmonogramu (Scheduler’a), gdzie ustawisz czas i zaznaczysz informacje, które chcesz by zostały zduplikowane. Następnie zostaną one przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Niektóre wtyczki wordpress tworzą bardziej szczegółowe kopie zapasowe. Ale o tym w innym artykule.

Plugin wp-database-backup możesz pobrać z linku zamieszczonego poniżej. Co więcej, dla Twojej wygody, publikuję również filmik instruktarzowy w jaki sposób należy wtyczkę zainstalować i ustawić. Aby odblokować dostęp podaj swój najlepszy adres e-mail.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Wtyczki wordpress – najlepszy dodatek platformy

Subskrybuj kanał YouTube i bądź na bieżaco. Kliknij Tutaj>

sobskrybuj

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

6 komentarzy

 1. Darek Mołodecki

  Tylko ta wtyczka ma jedna wadę tworzy tylko kopie bazy danych, a gdzie pliki następna wtyczka to może od razu to załatwić jedna wtyczką 🙂
  Darek Mołodecki ostatnio opublikował…Jeszcze nowszy wygląd FacebookaMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Racja Darku, ale moim zdaniem dopiero na jakimś etapie potrzebujemy więcej kopii bazy danych. Więc ta wtyczka nie jest zła 🙂 Nie do końca rozumiem końcówke wypowiedzi …”a gdzie pliki następna wtyczka to może od razu to załatwić jedna wtyczką”… czy możesz dokładniej napisać o co Ci chodziło?

   Odpowiedz
 2. Darek Mołodecki

  Wiktor nie zrozumiałeś mnie ta wtyczka nie zrobi cie pełnej kopi twojego blogu, tylko bazę danych, a nie mając kopi plików czyli twoich zdjęć czy innych materiałów nie odzyskasz blogu. Baza danych to za mało, aby odtworzyć blog po awarii musisz mieć bazę danych i pliki .

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Rzeczywiście się nie zrozumieliśmy. Nie zwracałem uwagi na to ponieważ wszystkie pliki i zdjęcia posiadam z dysku dwardym. A czy znasz taką wtyczkę która robi pełną kopie bazy danych i plików? Chętnie ją opisze w mojej serii ‘Wtyczki WordPress’ 🙂

   Odpowiedz
   • Darek Mołodecki

    że posiadasz je na dysku niestety nie daje ci możliwości szybkiego odtworzenia bloga po awarii, gdyż zdjęcia wgrywane do wordpressa dostają konkretne linki i maja wiele rozmiarów czyli dane zdjęcie występuje w wielu plikach różniących się nazwą
    Darek Mołodecki ostatnio opublikował…Jeszcze nowszy wygląd FacebookaMy Profile

    Odpowiedz
    • Artur Wiktor

     Zgodzę się z tym. Ponawiam pytanie czy znasz wtyczkę, która robi kopie bazy danych wraz z wszystkimi plikami? Chętnie ją opisze w mojej serii artykułów.

     Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podziel się