Seria wtyczki wordpress rozpoczyna się bardzo ważną wtyczką do tworzenia kopii zapasowej bazy danych. Jest to „bowiązkowa” wtyczka, która powinna znaleźć się na każdym wordpressie.

Wtyczki wordpress 'wp-database-backup’

wtyczki wordpressStworzenie kopii bazy danych na wordpressie jest bardzo ważne, pozwala bowiem zachować wszystkie istotne informacje w innym miejscu. W przypadku kiedy posiadasz więcej niż kilka wpisów, musisz pamiętać żeby przygotować ich duplikaty. Wystarczy zła aktualizacja wordpressa, a wszystkie pożądane treści mogą zniknąć. Wtyczki wordpress – 'wp DB’, umożliwia sporządzenie kopii zapasowej wszystkich informacji jakie posiadasz na swoim blogu. Szanując swój czas, poświęcony na tworzenie wpisów, niezwłocznie powinieneś skorzystać z wtyczki wp-database-backup. Każdemu, kto intensywnie korzysta z blogosfery, zaleca się zabezpieczenie bazy za pomocą tego plungin’u. Żeby informacje zostały zachowane rób często backup’y (kopie zapasowe), a będziesz mieć gwarancję, że Twoje dane nie znikną w niewyjaśnionych okolicznościach.Wtyczki WordPress dają zabezpieczenie.

Wtyczki wordpress – jaki był plan?

Twórcy wtyczki wordpress pomyśleli również o wygodzie użytkowników. Ręczne tworzenie kopii mogłoby być zbyt uciążliwie. Dlatego deweloperzy postawili na możliwość planowania i wykonania kopii bazy danych automatycznie. Jedyne co musisz zrobić to skorzystać z harmonogramu (Scheduler’a), gdzie ustawisz czas i zaznaczysz informacje, które chcesz by zostały zduplikowane. Następnie zostaną one przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Niektóre wtyczki wordpress tworzą bardziej szczegółowe kopie zapasowe. Ale o tym w innym artykule.

Plugin wp-database-backup możesz pobrać z linku zamieszczonego poniżej. Co więcej, dla Twojej wygody, publikuję również filmik instruktarzowy w jaki sposób należy wtyczkę zainstalować i ustawić. Aby odblokować dostęp podaj swój najlepszy adres e-mail.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Wtyczki wordpress – najlepszy dodatek platformy

Subskrybuj kanał YouTube i bądź na bieżaco. Kliknij Tutaj>

sobskrybuj

Podziel się