wyznaczanie celow

W tym artykule dowiesz się jak sprecyzować cele, które wiążą się z pojęciem wyznaczanie celow. Jakie nastawienie jest Ci potrzebne, abyś skutecznie je realizował. Tego i jeszcze więcej dowiesz się z artykułu.

 

Wyznaczanie celów – sztuka działania

Czy zastanawiałeś się kiedyś co daje Ci cel? Co sprawia, że chętnie wracasz do pracy, realizujesz dany projekt, czytasz kolejną książkę? – to właśnie Cel! Jeśli wiesz po co to masz świadomość, że to wszystko do czegoś zmierza. Nic nie dzieje się samo, wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawienia. Wyznaczanie celów musi być zaplanowane.Jeśli czegoś nie zaplanujesz nawet nieświadomie, to nigdy się to nie wydarzy.

Spróbujmy zdefiniować cel…

Cel to powód dla którego pniesz się w górę. Jest to Twój swoisty motywator, który zawsze będzie pchał Cię dalej i dalej. Dzięki celom masz możliwość wchodzenia na wyżyny swojego rozwoju, biznesu czy też kariery. Wyznaczanie celów daje Ci wolność. Cel to również spisanie marzeń, cel jest Twoim marzeniem, tyle że w formie drogi – czyli jak masz swoje marzenie osiągnąć. Dzięki celom Twoje marzenia stają się realne, ale wiedz, że bez spisania celów nadal zostają one nieosiągalnymi marzeniami.

wyznaczanie celowWyznacz swój cel

Wyznaczanie celów musi być szczegółowe.Twój cel na pewno powinien być sprecyzowany. Musisz wiedzieć czego chcesz, do czego dążysz. Co jest warte Twojej uwagi na tyle, abyś poświęcił się temu w 100%. Twój cel musi być konkretny od samego początku. Również wyznaczanie celów musi być konkretne. Najlepiej podziel Twoje cele na długoterminowe i rozpisz ja na cele krótko terminowe. Możesz tutaj użyć metodę „od końca”, a więc napisz cel główny oraz jego realizację, czyli jego dzień, jak się będziesz czuł w ten dzień itp. A następnie wypisuj małe cele, które doprowadzą Cię do tego głównego. Twój cel musi być realny i rzeczywisty, prawdziwy. Wyznaczanie celów to szczegółowa instrukcja. Krok po korku rozpisz Twój plan, małymi kroczkami osiągniesz wszystko!

Wyznaczanie celów – jak je realizować?

Plan działania dla nas wszystkich, ludzi posiadających wady, ale dążących w górę,jest następujący:

1) Nie użalać się nad sobą. Nie wymawiać się czynnikami zewnętrznymi. Robić swoje, jak najwięksi przywódcy.

2) Nie koncentrować się na swoich nastrojach. Starać się poznać potrzeby, pragnienia i problemy innych ludzi. Wyznaczanie celów wymaga skupienia. Zaspokój pragnienia poprzez produkty lub usługi starając się uczynić je najlepszymi na świecie.

3) Mieć świadomość, że jeśli będziemy działali skutecznie, wyróżnimy się spośród tłumu, i będziemy krytykowani. Potraktować to jako pozytywne zjawisko świadczące o tym, że budzimy jakiekolwiek emocje (jest to lepsze niż wzbudzanie bezpłodnej obojętności). Wyznaczanie celów Ci to ułatwi.

4) Nie oczekiwać od świata czegokolwiek. Potraktować siebie samego jako nieskończonego dłużnika tego świata i innych ludzi. Zatem należy potraktować swoje życie jako służbę, misję niesienia pomocy innym (patrz punkt 2). Przez to nic nas nie rozczarowuje. Odwrotnie: wszystko pozytywnie nas zaskakuje, bo nie mamy oczekiwań i czujemy, jakby wszystko niezasłużenie spadało nam z nieba. Wyznaczanie celow pomoże Tobie i przy okazji innym.

5) Nie bać się, lecz odważnie kroczyć naprzód, bo czas leci, a jesteśmy tu tylko na chwilę.

Życzę sukcesów! Wyznaczanie celów musi być świadome!

 

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Kolejene przykłady wyznaczania celow przeczytasz w kolejnym artykule. Tymczasem, aby dowiedzieć się więcej na temat na temat możliwości biznesowych, dzięki którym łatwiej sprecyzujesz swoje cele, zapraszam do zapisu na mój Darmowy kurs szkoleniowy „Marketing Internetowy w Praktyce„. 

Wyznaczanie celów – sztuka działania.

Podziel się