wyznaczanie celow

Jak pisałem w poprzednim króciutkim artykule, dziś zajmiemy się pojęciem wyznaczanie celów noworocznych. Nie jest to powiedziane, że muszą być to cele noworoczne. Każdy cel jest dobry, jeśli odpowiednio go zaplanujesz i najważniejsza rzecz: WYKONASZ!

 

 

Wyznaczanie celów  – co muszę wiedzieć?

Początek roku to idealna pora, aby zaplanować naszą przyszłość, najlepiej przyszłość co najmniej 6 miesięczną. Umiejętne wyznaczanie celów i kolejnych działań pozwala Ci w znaczący sposób wpłynąć na Twoją przyszłość i wykorzystać Twój potencjał. Wtedy Twoje postępowanie zaprowadzi Cię błyskawicznie do wymarzonego celu. Nowy rok sprzyja postanowieniom, i to dobry moment na przemyślenia i dobry moment na wyznaczanie celów.

Ale czy na pewno jest to takie proste, jak się piszę ?

Zachęcam Cię do „głębszego” rozmyślenia i ścisłego zaangażowania się w ten temat. Dlatego na początek, chciałbym, abyś pobrał sobie poniższy e-book „Wyznaczenie Celów – Brian Tracy„. Po przeczytaniu tego artykułu, przeczytaj mini książkę Brian’a i również zastosuj się do metod, które tam poznasz.

Kliknij na grafikę poniżej:

wyznaczanie celow

 

Ok zatem wróćmy do tematu:

Sztuka – Wyznaczanie Celów

Opracowanie harmonogramu na kolejne miesiące pomoże lepiej pracować nad sobą i pozwoli Ci osiągać więcej sukcesów. Wyznaczanie celów ma ogromne znaczenie w tym co robisz. Naprawdę mało osób wie, jak skuteczne planowanie celów wpływa na naszą przyszłość. Wyznaczanie celów to krótka lista, jaką musisz wykonać. Zacznij od dokładnego przeanalizowania poprzedniego roku, pod względem popełnianych błędów i sposobów na sukces, które Ci się sprawdziły. Następnie spisz wszystko (najlepiej na kartce papieru) wszystko co chciałbyś osiągnąć w tym roku. Ważne jest, abyś przy każdym podpunkcie zadał sobie pytanie, jakie masz możliwości wykonania danego celu i najlepiej je również zapisz. Wyznaczanie celów zajmie Ci trochę czasu, ale jest niezmiernie ważne. Pamiętaj, aby pisać własnoręcznie a nie np. na komputerze. Po prostu lepiej się nad tym zadaniem skupisz. Jeśli znajdziesz dobrą odpowiedź na pytanie jak dany cel osiągnąć szybciej staną się one realne.

wyznaczanie celowWyznaczanie celów można nazwać sztuką kreowania przyszłości. Gdy wiesz do czego zmierzasz, Twoje działanie jest ukierunkowane na konkretne rezultaty i ma sens. Pamiętaj, że plan warto modyfikować. W ciągu roku nie wiele rzeczy może się zmienić, także warunki i sposoby zdobywania celu, więc dostosuj jego realizację do nowych okoliczności i sytuacji. Wyznaczanie celów wymaga od Ciebie kreatywności.

 

Złote zasady sukcesu – wyznaczanie celów:

Co jest zatem ważne w sztuce wyznaczania celów? Planując następny rok pamiętaj o kilku zasadach:

  1. ucz się na błędach– porażka to dar od losu, jeśli z każdej wyciągasz naukę. Gdy raz się na czymś zawiedziesz, tym potem łatwiej z tym walczyć w przyszłości. Korzystaj z błędów i już więcej ich nie powielaj! Wyznaczanie celów przy okazji weryfikuje Twoje poprzednie działania. Wiedz, że sukces usłany jest porażkami.
  2. spisz cele– spisane cele stają się jeszcze bardziej realne. Tylko ich spisanie wyznacza Twoje priorytety i pomaga w ich zrealizowaniu w przyszłości. Bez spisania cel nie istnieje. Wyznaczanie celów mówi Ci dokładnie co powinieneś robić i odrzucić zbędne działania, które do niczego nie prowadzą. Konkretne cele sprawiają, że jesteś bardziej wiarygodny, bo wiesz czego chcesz od życia!
  3. cele osobiste w czasie teraźniejszym– cele powinny dotyczyć Ciebie i być zapisane w 1 osobie za pomocą czasowników w czasie teraźniejszym. Dzięki temu czujesz, że to się naprawdę dzieje i jest na „wyciągnięcie ręki”. Wyznaczanie celów musi być precyzyjne.
  4. podziel cele na etapy– cele ogólne to zdecydowanie za mało, niektóre wymagają większego zaangażowania i dużo czasu. Wyznaczanie celów musi być konkretne. Jeśli chcesz, żeby Twoje działanie przynosiło efekty, podziel ten ogólny na szczegółowe. Nie da się zrobić wszystkiego od razu, czasem trzeba kilka podejść, by doszło do skutku.
  5. ustal termin celu – Nowy Rok to doskonały czas na nowe terminy, daje Ci powera i więcej energii, terminy same się ustalają, gdy podejdziesz do zadania racjonalnie i zmierzysz swoje siły.
  6. pielęgnuj nawyki – dobre nawyki bardzo pomagają w osiąganiu celów. Nawyk działa jak „perpetum mobile”, czyli samoistnie i nie potrzebuje niczego, by codziennie być wykonywany. Wyznaczanie celów powinno stać się nawykiem. Pozytywne nawyki ułatwiają życie, wtedy pewne czynności przychodzą bardzo szybko i nie trzeba długo czekać, by zostały zrealizowane.
  7. bądź lepszy o 1%– nie musisz od razu robić 100% postępów. Gdy świadomie zaplanujesz, że każde następne wyznaczone działanie będzie miało wynik większy o 1% od poprzedniego. Takim sposobem stopniowo, ale w końcu dojdziesz do celu! To naprawdę działa i przynosi błyskawicznie rezultaty.

 

Z początkiem nowego roku tryskasz energią i masz większą motywację do zmian. Jeśli zajmiesz się tym od razu i będziesz się tego systematycznie trzymał, to noworoczne cele staną się rzeczywistością. Wyznaczanie celów zawsze zmieni Twoje działania.

 

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

 

Jeśli chcesz w tym momencie skutecznie nauczyć się sposobu wyznaczanie celów nie tylko pod względem rozwoju osobistego, warto, abyś również zaplanował działanie w odpowiednim biznesie. Ale oczywiście nie wszystko na raz, dlatego przygotowałem dla Ciebie Darmowy kurs”Marketing Internetowy w Praktyce„. Systematycznie poznasz skuteczne metody działania w marketingu sieciowym i dostaniesz gotowy system, który na pewno poprawi Twoją sytuację finansową.

marketing internetowy w praktyce

Podziel się