wzrost-2_W tym artykule dowiesz się jaka strategia jest najlepsza, aby zwiększyć zarobek z wyświetlanych reklam. Jakie reklamy wyświetlać, jaka jest odpowiednia wielkość, czy reklama tematyczna jest dobra? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w tekście i poznasz wskazówki, które dadzą Ci większy zarobek z reklam.

 

Zarobek z reklam – jak polepszyc wynik?

Jeśli chcesz zarabiać na swoim portalu, możesz to zrobić po przez promowanie wybranych produktów lub wyświetlanie reklam kontekstowych np. AdSense. Warto aby te reklamy były w odpowiednich miejscach i warto je optymalizować aby kliknięć sprzedażowych było jak najwięcej. Poniżej poznasz kilka wskazówek, jak zwiększyć zarobek z reklam.

 

Dopasowanie tematyczne reklam do treści

Jak pisałem w poprzednim artykule, reklamy mają sens jeśli powiązane są z treścią Twojej strony/bloga. Dzięki temu są one traktowane jako dodatkowe źródło informacji i czytając artykuł, czytelnik z chęcią kliknie w reklamę, aby dowiedzieć się więcej na dany temat. To jest pierwsza ważna kwestia, aby zwiększyć zarobek z reklam. Dlatego też tak wielką popularnością cieszą się reklamy kontekstowe – które np. w systemie Google AdSense są automatycznie dodawane na treści Twojej reklamy. Dzięki czemu są powiązane z Twoim portalem i dają większy zarobek z reklam.

Jeśli działasz w innym systemie gdzie reklamy dobiera się ręcznie, pamiętaj o tym aby dopasować reklamy do treści strony. Trudno jest reklamować kredyty mieszkaniowe na portalu o instrumentach muzycznych. Trudno Ci będzie tak zarobić. Jeśli chcesz wyświetlać reklamy o kredytach, stwórz portal lub blog o kredytach. Wiedz, że prawdopodobieństwo naliczania prowizji za reklamy odbiegające tematycznie od portalu jest bardzo znikome. Dlatego lepiej promować coś, co ma mniejsza prowizję klikalności, ale co będzie częściej i systematyczniej klikane. Wydaje się, że to małe szczegóły, ale poważnie zmienią Twój zarobek z reklam.

 

Dopasowanie wizualnie reklam

Pamiętaj, że reklamy są częściej klikane jeśli wizualnie dopasowane są do szaty graficznej Twojej strony. Dlaczego? Bo nikt nie lubimy reklam. Przeglądając różne strony Internetowe, zawsze atakowani jesteśmy mnóstwem reklam. Nikt ich nie lubi i wszyscy niechętnie w nie klikają. Dlatego musisz pomyśleć o reklamie takiej, która będzie wyglądała jak nieodłączna część Twojej strony. Dzięki temu, będą klikane z chęcią i nikt nie zrazi się do Twojej witryny przez wyświetlane reklamy. Zarobek z reklam poprawisz również dzięki tzw. anchor tekstom np: Zarobek z reklam

Stonowane reklamy zawsze działają najlepiej.

 

Reklama musi być widoczna

zarobek z reklamTo jest logiczne, jeśli czytelnik nie zobaczy Twojej reklamy to jej po prostu nie kliknie. Najlepszą opcją umieszczenia reklamy jest początek artykułu, po jego lewej stronie. Mogą to być różne wielkości, jednak chyba najlepiej sprawdzają się kwadraty lub nie wielkie prostokąty. Grafika polepszy Twój zarobek z reklam. Zawsze czytelnik zaczyna czytać tekst od lewej, więc nawet nieświadomie zerknie na reklamę w pierwszej kolejności.

Pamiętaj!: Jeśli chcesz uzyskać duża klikalność w reklamy, umieszczaj je tam, gdzie są widoczne i automatycznie czytelnik je zobaczy.

 

Bardzo ważne jest, abyś dostosował się do powyższych wskazówek – zwiekszy to Twój zarobek z reklam!

 

Najważniejsze działania: Testuj!

Nie ma idealnej opcji wyświetlania reklam dla każdej witryny. Musisz testować różne położenia, wielkości, wygląd, temat reklam. Rady o których napisałem wyżej, sprawdzają się w większości przypadków, lecz można oczywiście je zastosować jeszcze lepiej. Również testuj rodzaj reklamy, baner, tekst, zdjęcie itp. Chcesz mieć większy zarobek z reklam – Testuj!

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

Jeśli jesteś początkującą osobą w zarabianiu w sieci, skorzystaj z darmowego systemu, który co miesiąc będzie dawał Ci wysokie prowizje: Skorzystaj z Nowej Ery Biznesu:

nowa era biznesu

Zarobek z reklam – możesz mieć większy, jeśli skorzystasz z Nowej Ery Biznesu

 

Podziel się