Aby móc dobrze prowadzić swój biznes online musisz znać podstawowe zasady budowania listy email. Jest to wiedza niezbędna ponieważ, jak się zaraz przekonasz, lista mailingowa to gwarant udanego przedsięwzięcia w sieci.

 

Zasady budowania listy email opierają się na ciekawości klienta

            zasady budowania listy emailLudzie często zniechęcają się do prowadzenia działalności w sieci ponieważ szybko tracą motywację. Przez pierwsze 3-4 miesiące wszystko dobrze się układa, następnie przychodzi kryzys. Nie zdają sobie sprawy, że podstawowy błąd, jaki popełniają już na samym początku, to tworzenie złej listy adresowej. Dlaczego? Lista jest źle skonstruowana ponieważ to my, jako przedsiębiorcy, chcemy o niej decydować i umieszczać na niej ludzi. Stąd mój apel to każdego, przyszłego markera – najważniejsze zasady budowania listy email, aby były skuteczne, muszą bazować na zainteresowaniach przyszłych klientów. Katalog adresów email musi bowiem składać się z osób, które same ją wybrały i zdecydowały, że to do Twojej a nie innej listy chcą należeć. Oni sami chcą się dowiedzieć co masz do zaoferowania i jakie korzyści będą płynąć dla nich z przystąpienia do Twojego grona. Zasady budowania listy email nie mogą obyć się bez poznania – daj więc klientom taką możliwość poprzez Twojego bloga, strony internetowe czy portale społecznościowe. Dzięki temu otwierasz się i zyskujesz, jakże niezbędne w tym biznesie, zaufanie subskrybentów. Zaintrygowanie klienta spowoduje, że lista emailowa na pewno się wydłuży, a Ty podwoisz ( a może nawet potroisz ) swoje zyski.

 

Zasady budowania listy email bazują  na odpowiednim pozyskiwaniu adresów

            zasady budowania listy emailStawiając pierwsze kroki w branży online zacznij od obecnych partnerów, zwolenników i klientów biznesowych – opierając swoje zasady budowania listy email na  pierwszych klientach pomogą Ci rozwinąć skrzydła. Ich adresy już znajdują się na Twojej liście kontaktów. Dzięki odpowiednim programom możesz je bez problemu przenieść z książki adresowej na swoją listę mailingową. Jak już wspomniałem powyżej, do pozyskiwania adresów możesz wykorzystać wszelakie kanały, od stron internetowych po własne profile na portalach społecznościowych. Zasady budowania listy email powinny również przełamywać konwenanse – dlatego nie skorzystać z tradycyjnych metod? Własną działalność możesz promować również poza Internetem – na targach i wszelkiego rodzaju konferencjach. Zbieraj wizytówki, używaj kodów QR lub systemów rejestracji SMS. Pamiętaj jednak o najważniejszym – Twoja lista mailowa nie może stać w miejscu, musisz ciągle zabierać o zainteresowanie potencjalnych jak i obecnych klientów przyciągając ich uwagę bonusami. Głodnym wiedzy zaoferuj kursy, webinaria, ebooki, filmy instruktarzowe zgodne z profilem branży, którą reprezentujesz.

 

Zasady budowania listy email – czas to klucz do sukcesu

            zasady budowania listy emailStworzenie satysfakcjonującego katalogu z adresami wymaga czasu i cierpliwości, a szczególnie wtedy, gdy chcesz aby lista była efektywna. Zasady budowania listy email jest obowiązkiem. Zadanie nie jest proste jednak kiedy zainwestujesz w nie odpowiednią ilość czasu, gwarantuję, że odniesiesz spektakularny sukces. Zasada budowania listy email jest więc bardzo prosta – musisz o nią dbać, dopieszczać i nieustannie poszerzać, do tego niezbędne są dobrze przemyślane działania.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat sposobów tworzenia listy mailingowej zapraszam Cie do lektury pocji kolejnych artykułów, a także do skorzystania z bezpłatnych kursów. Dzięki temu zasady budowania listy email będą dla Ciebie banalne.

Mówi się, że pieniądze ukryte są w liście – osobiście zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nie ma dla mnie ważniejszej zasady budowania listy email jak ciągła praca nad nią i zapewnienie klientom wygód na miarę ich oczekiwań. 

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jeśli chcesz poznać praktyczne wskazówki dotyczące budowy listy e-mail 
Zapisz się na Darmowy kurs -> Twoj Robot Biznesu

pomysl na biznes

 

Podziel się