10 sposobów budowania listy mailingowej

 

Artykuł przeznaczony jest dla osób, które chcą uskutecznić swoje działania marketingowe w sieci – na pewno pomoże im w tym 10 sposobow budowania listy mailingowej. Zabierając się za online biznes należy pamiętać, że pieniądze nie będą spływać na konto jeśli nie skupimy się na odpowiedniej  grupie docelowej.

Stworzenie listy subskrybentów to podstawa efektywnej kampanii marketingowej w sieci. Oto kilka prostych wskazówek, które uskutecznią Twoje akcje mailingowe, dzięki którym osiągniesz porządane wyniki sprzedaży swoich produktów.

 

Łatwość zapisu i jakość wiadomości jako jedne z najważniejszych 10 sposobow budowania listy mailingowej

10 sposobow budowania listy emailInternauci to dość leniwe istoty, którym wszystko trzeba podsuwać pod nos. Im prostszy komunikat sformułujesz, tym szybciej przyciągniesz do siebie oczekiwaną liczbę klientów. Na mojej liście, wśród 10 sposoboow budowania listy mailingowej, znalazła się zawartość treści przesyłanych informacji. Oprócz tego, że muszą być proste i czytelne, powinny zawierać wartościowy komunikat, który zainteresuje czytelnika. Oferując ciekawą wiedzę subskrybenci nie będą się zastanawiać i od razu zapiszą się na Twój newsletter.

Staraj się również zaintrygować klientów wiadomościami – o tym, czy klient otworzy danego maila decyduje często kilka pierwszych słów. Postaw na chwytliwy nagłówek. Co więcej, staraj się personalizować wiadomości. Czytelnik na pewno doceni fakt, że zwracasz się do niego osobiście. Weź również pod uwagę, że internautów często nudzi, a wręcz denerwuje, otrzymywanie prawie identycznych wiadomości każdego dnia. Wyjdź naprzeciw konkurentom i uatrakcyjnij swój newsletter, to kolejna istotna zasada z 10 sposobow budowania listy mailingowej. Postaw na originalność treści – możesz na przykład wysłać maila w postaci nagranego filmu.

Żaden newsletter nie obędzie się bez formularza zapisu. Daj czytelnikowi możliwość zapisania się, w miarę możliwości, na każdej ze swoich witryn. Wstaw formularz w najczęściej oglądanym miejscu strony internetowej, w lewym górnym rogu. Prostota formularza to ważny krok w tworzeniu listy. W formularzu proś tylko o adres email i imię.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat 10 sposobow budowania listy mailingowej? Zachęcam do lektury dalszej części artykułu.

 

Wśród 10 sposobow budowania listy mailingowej warto wspomnieć o rabatach i darmowych usługach

 

email12Wszelkiego rodzaju gratisy to coś, co klienci lubią najbardziej. Darmowy kurs, loteria czy zniżki są najlepszymi bodźcami, które motywują do zapisu na listę. Pamiętaj jednak, że jest to tylko jedno z wielu narzędzi do osiągnięcia celu. Nie nadużywaj go i korzystaj z niego rozsądnie. Lista mailingowa powinna opierać się na adresach osób, których naprawdę interesuje oferta firmy. Jeśli zbyt agresywnie będziemy stosować działania promocyjne, okaże się, że na listę zapisały się tylko osoby zainteresowane otrzymaniem nagród. Nie daj się więc zwieść i postaw na takie gratisy, które pozwolą Tobie zarobić i zachęcą do działania prawdziwych klientów.

 

Social media, opinia liderów i konkursy to najlepsze, z 10 sposobOw budowania listy mailingowej

FacebookNie ma lepszego miejsca na promocję swoich usług niż media społecznościowe. Jest to również świetne pole do budowania listy odbiorców. W jaki sposób? Na swoim fanpage’u lub profilu firmy możemy stworzyć osobną zakładkę z formularzem zapisu. Jeśli ktoś, po raz pierwszy, odwiedza stronę, taka zakładka może świetnie służyć za powitanie nowych klientów. Ten prosty zabieg pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie strony marki gdyż jednocześnie staje się narzędziem do tworzenia listy.

W reklamie mogą pomóc Ci również Twoi wierni klienci. Poproś ich o opinię na temat oferowanych usług i umieść ją przy formularzu zapisu. Taki sposób budowania listy mailingowej zdecydowanie działa na potencjalnych klientów ponieważ otrzymują oni informację z pierwszej ręki, od zadowolonych konsumentów.

Zadbaj o zainteresowanie klientów i stwórz dla nich konkurs, z ukrytą wartością dla Ciebie! Temat konkursu może dotyczyć praktycznie wszystkiego – pamiętaj jednak by była to tematyka ściśle związana z ofertą, którą proponujesz. Kluczowym elementem jest jednak podanie przez konkursowiczów adresów email – Tobie najbardziej na tym zależy! Pamiętaj żeby w regulaminie konkursu zamieścić informację o zgodzie na otrzymywanie wiadomości z ofertą.

 

Za kilka dni zobaczysz kolejne z 10 sposobow budowania listy mailingowej.

Jakie są Twoje? Zachęcam Cię również do skorzystania z mojego kursu>, w którym znajdziesz również wartościowe wskazówki dotyczące 10 sposobow budowania lisy mailingowej.

Zapisz się na kurs Tutaj> i odbierz w prezencie listę najbardziej efektywnych nagłówków, które zachęcą Twojego przyszłego klienta do zapisu.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

PS.

Chcesz listę najbardziej skutecznych nagłówków

reklamowych? Poznaj zasadę ich tworzenia zapisując

się Tutaj>

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

4 komentarze

 1. Denis Wróbel

  Jeśli chodzi o budowę listy to na początku nie jest wcale łatwo, bo po 1. nie mamy ruchu na naszej stronie internetowej, a nawet jeśli go mamy to krucho z zapisami, bo daliśmy słaby bonus. W przypadku większego bonusu znowu pojawia się problem taki, że użytkownik dostał już wszystko co chciał i się po prostu wypisuje z listy….

  Trzeba znaleźć złoty środek co jest niezwykle trudne.
  Denis Wróbel ostatnio opublikował…Jak budować pasywny ruch na stronie internetowej? Budujemy generator ruchu na stronieMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   A kto napisał, że to prosta sprawa? 🙂 Budowa listy nie jest łatwa, ale dochodowa. Oczywiście trzeba zadabać o inne aspekty jak np. ruch na stronie, jednak budowac listę możemy na kilka sposobów, także mamy pole manewru. I należy pamiętać, że głównym powodem zapisu na listę nie powinien być bonus a sama treść kursu czy szkolenia. Bonus jest tylko mała zachętą, dodatkiem.

   Odpowiedz
 2. Dominik

  Zdecydowanie najlepszym sposobem są płatne sposoby. Reklama na Facebooku adtaily czy inne. Z bloga jak mamy ruch też można dobrze i szybko budować listę i mamy już konkretną grupę docelową 🙂
  Dominik ostatnio opublikował…Jak zarobić na bloguMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Racja Dominiku, ale ja bym to konkretniej sprecyzował – reklama na FB jest szybką metodą budowy listy, ale właśnie płatną. W kolejnym artykule będę o tym pisał więcej. Darmowe sposoby również są skuteczne, jednak wymagają więcej czasu.

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *

CommentLuv badge
Podziel się