Na czym polega budowanie marki i dlaczego jest tak ważne dla biznesu? Bo to dzięki niej stajesz się widoczny i rozpoznawalny w sieci. Podpowiem Ci, jak to zrobić.

Każdego dnia masz styczność z setkami różnych marek, zarówno podczas codziennych zakupów jak i wizyty na danej stronie internetowej. Większość decyzji zakupowych jest podejmowana nie na podstawie dogłębnych analiz ale bardziej na postawie impulsu czy przekonań na temat danego produktu. Żeby stać się dobrym marketerem trzeba umieć wykorzystać ten sygnał i stworzyć brand biorąc pod uwagę przede wszystkim zdanie Klientów i ich oczekiwania względem produktu. Jeśli wiesz czego chcą ludzie, budowanie marki stanie jest dla Ciebie chlebem powszednim.

 

Czym tak naprawdę jest brand ?

jak budować markę w internecieBudowanie marki to, najprościej mówiąc, proces kreowania wyobraźni na temat danych produktów. Twoim zadaniem jest pokazanie swojej firmy od jak najlepszej strony. Kampanie muszą być dopracowane w każdym calu, musisz stworzyć odpowiedni biznes plan, określić cele oraz grupę docelową, do której Twojej usługi mają dotrzeć. Budowanie marki jest to więc proces długotrwały. Nie da się jednak go pominąć jeśli chcesz się wyróżnić na rynku, szczególnie tym internetowym.

Budowanie marki w sieci jest o tyle bardziej skomplikowane, że teraz bez Internetu żadna firma nie prosperuje. Wszyscy, żeby zaistnieć, zakładają strony internetowe, blogi czy fanpage. Jest to bowiem najprostszy sposób, by zostać zauważonym. Z drugiej strony rosnąca konkurencja nie śpi. Dlatego w swoich działaniach musisz stać się bardziej kreatywny i starać się przyciągnąć Internautów stawiając na innowacyjne rozwiązania.

 

Co warto więc zrobić żeby budowanie marki przyniosło jak najlepsze efekty wizerunkowe?

01
Stawiaj na mocne i wyraziste kolory, które skupiają wzrok.

 

02Korzystaj z różnych form komunikacji – zarówno słowa pisanego jak i wizualnego. Kanał na YT mają już wszyscy. A gdyby tak nagrywać personalizowane wiadomości i rozsyłać je mailowo?

 

03Pokazuj siebie jako specjalistę w danej dziedzinie. Pokaż, że znasz się na tym, co robisz.

 

04Naucz się słuchać Klientów, spełniaj ich oczekiwania, a co najważniejsze , nie pozostawaj biedny i wchodź z nimi w dialog.

 

Wiesz dlaczego…

Budowanie marki jest ważne z punktu widzenia nie tylko właściciela przedsiębiorstwa ale również dla konkurencji i samych Klientów?

Ponieważ to dla Klientów masz być numerem jeden, być widoczny i rozpoznawalny, a dla konkurencji najlepszym przykładem jak prowadzić działania biznesowo-wizerunkowe.

 

gotowa strategia budowania markiWszystko, do czego zmierzasz to budowanie marki niezależnej, pracującej na siebie i postrzeganej jako silny brand. Dzięki temu wyróżniasz się dla Klientów i masz przewagę nad konkurencją. To przecież Klienci są trzonem dla Twojego biznesu i tak naprawdę brand, który tworzysz jest dla nich. Im lepiej zaplanujesz działania tym bardziej marka będzie kojarzona z Twoim nazwiskiem. Klienci bardzo lubią marki, które coś sobą reprezentują, przestrzegają zasad i niosą za sobą niepodważalne wartości. Jeśli kierujesz się takimi zasadami, budowanie marki nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu.

Z drugiej strony, jeśli widzisz jakie wizerunkowe błędy popełnia Twoja konkurencja, najlepszym sposobem na nie powtarzanie ich jest codzienna obserwacja i kontrolowanie tego, co dzieje się w Twojej branży. Zarówno Ty uczysz się od konkurencji ale i ona od Ciebie.

To, co stanowi najważniejszy i unikatowy element Twojej marki dla odbiorców to jej wartość. Ma ona znaczący wpływ na budowanie marki, jej postrzeganie oraz siłę przywiązania do siebie ludzi. Wartością marki może być praktycznie wszystko, co pozytywne i co ujmuje idealną wizję Twojego produktu.

 

Pewnie wydaje ci się, że budowanie marki jest skomplikowane i sam nie dasz sobie rady. Na szczęście istnieją kompleksowe systemy, za pomocą, których będziesz w stanie krok po kroku dojść do tego jak stworzyć własny, silny brand.

[sociallocker id=”4350″] 
Odpowiedzią na Twoje rozterki jest Servaq. To najlepszy pomysł na stworzenie silnego wizerunku, za pomocą kilku narzędzi. Servaq to firma, która dostarcza wszelkich rozwiązań dla e-marketingu, a także wspiera Cię na każdym etapie budowy biznesu.
budowanie marki

Servaq daje Ci możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych szkoleniach PIM, zarówno stacjonarnie jak i online. Dodatkowo otrzymujesz cały wachlarz narzędzi, które są niezbędne do zbudowania marki w sieci ( blog ekspercki, kreator landing page, nielimitowany autoresponder, hosting czy nawet generator własnej aplikacji mobilnej). Warsztaty e-marketingowe na każdym poziomie zaawansowania dostosują się do Twoich potrzeb oraz wiedzy. Dodatkowo masz ciągły dostęp do wiedzy w postaci nagrań wideo, a także nielimitowane wsparcie telefonicznie i mailowe najlepszych specjalistów z dziedziny e-marketingu.

[/sociallocker]

Budowanie marki jeszcze nigdy nie było tak proste!

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

polubiudostepnij

Podziel się