Poruszając się w świecie social mediów nie trudno zauważyć, że ciekawe hashtagi zdecydowanie przodują w swojej popularności i używalności. Tematyka tego artykułu zaciekawi nie tylko pasjonatów social mediów ale i zwykłych użytkowników, którzy dopiero zdobywają wiedzę dotyczącą tych portali.

 

Ciekawe hashtagi i ich rosnąca sława

ciekawe hashtagiSerwisy społecznościowe postanowiły usystematyzować zagadnienia na swoich portalach i wprowadziły do obiegu hashtagi, za pomocą których można było, w łatwiejszy sposób, odnajdywać interesujące nas treści. Nikt jednak nie spodziewał się, że ich rozpoznawalność odniesie aż tak znaczący sukces. Ciekawe hashtagi możemy obecnie odnaleźć nie tylko w sieci, jako znaczniki grupujące konwersacje, z marketingowego punktu widzenia stały się one symbolem dynamicznego świata, wykorzystywane w nie jednej kampanii reklamowej. Ciekawe hashtagi pomagają zwiększyć popularność wpisów. Jeśli nasz post zostanie otagowany hashtagiem, mamy większą szansę na bycie zauważonym, co więcej dajemy innym możliwość poznania siebie i „share’owania” myśli. Przy kampaniach marketingowych jest to bardzo istotny element, dążymy bowiem do dotarcia do jak największej liczby konsumentów – ciekawe hashtagi zdecydowanie to ułatwiają. Przyjrzyjmy się bliżej rozpoznawalnym słowom i wyrażeniom poprzedzonym znakiem #.

 

Ciekawe hashtagi na Twitterze

ciekawe hashtagiPierwszy serwisem społecznościowym, który rozpowszechnił używanie hashtagów był Twitter i to właśnie tutaj są one najchętniej wykorzystywane przez użytkowników. Ciekawe hashtagi nie mogą być jednak pogrupowane tak łatwo, nie da się bowiem stworzyć jednej, konkretnej listy, która zebrałaby najbardziej popularne z nich. Twitter jest miejscem, gdzie czytelnicy poprzez swoje wpisy, dzielą się z resztą społecznego networkingu swoimi twittami czyli krótkimi wiadomościami tekstowymi o przeróżnej treści. Twitter prowadzi statystyki najbardziej cenionych hashtagów grupując je na wiele kategorii i podkatgorii –praktycznie co miesiąc pojawiają się nowe informacje dotyczące najciekawszych wyrażeń i słów ze znakiem #. Nie sposób byłoby je tutaj zliczać. Każdy może zajrzeć na Twittera i dowiedzieć się jakie obecnie, ciekawe hashtagi wyróżniają się. Wśród trendy tematów dominują newsy, biznes oraz rozrywka. W zależności od tego, o czym się aktualnie mówi, takie ciekawe hashtagi cieszą się największym rozgłosem. Weźmy pod uwagę chociażby ostatnie wydarzenia w Polsce. #wybory zdecydowanie przodują w rankingu hashtagów. Użytkowników twittera jest na tyle, że z trudnością byłoby zliczać codzienne twitty z wykorzystaniem przeróżnych hashtagów.

 

Ciekawe hashtagi i ich wykorzystanie na Instagramie

instaInna historia hashtagów kształtuje się na Istagramie – fotograficznym serwisie społecznościowym, gdzie głównymi elementami komunikacyjnymi są zdjęcia i hashtagi. Tworząc swój własny album ze zdjęciami dokonujemy podpisu zdjęć, a ciekawe hashtagi tylko je ubarwiają, oczywiście dokonując pogrupowania owych fotografii. Dominują na nich głównie wyrażenia z przedrostkiem #insta, zaznaczając w ten sposób swoje przywiązanie do serwisu, a także pojedyncze słowa jak #love, #summer czy #happy. Ciekawe hashtagi będą naprawdę interesujące dla subskrybentów jeśli zostaną użyte w niewielkiej ilości i faktycznie posłużą do komunikacji, a nie będą tylko nic nie znaczącą ozdobą dla postów. Tyczy się to w szczególności użytkowników, dla którym Instagram to źródło pracy i rozwoju jako jednej z platform marketingowych, na której promują swoje produkty i usługi. Ciekawe hashtagi to bowiem takie, które są chwytliwie, rozpoznawalne i określają naszą działalność.

Hashtagi opanowały już większość social mediów. Możemy używać ich na wiele sposobów. Ze swojej strony mogę polecić ciekawe hashtagi szczególnie osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z marketingiem internetowym i wiedzą jak ważna jest komunikacja z klientami.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

P.S.

Polecam Ci konkretny Kurs „Hashtag Marketing

Skorzystaj! I uzyskaj Niesprawiedliwą Przewagę

Nad Konkurencja! Kliknij Tutaj>

ciekawe hashtagi

Podziel się