Zastanawiałeś się w jaki sposób możesz wykorzystać hashtagi do kampanii marketingowych w Internecie? Jeśli jeszcze tego nie wiesz – to dobrze trafiłeś! Poniższy artykuł zawiera wskazówki skutecznego użycia tych popularnych znaków w przekazie reklamowym. Głowiąc się nad strategią marketingową swojego produktu w sieci, zwróć uwagę na trzy podstawowe rozwiązania w jakich możesz wykorzystać hashtagi.

Hashtagi brand’owe

Specyficzne hashtagi brand’owe to symbole, które tworzysz na potrzeby własnej firmy. Używaj ich przede wszystkim w kampaniach promocyjnych, których zadaniem jest rozreklamowanie konkretnych produktów.

hashtagiHashtagi kojarzące się z danym brand’em nawiązują, w sposób bezpośredni, do nazwy firmy albo jej sloganu. Aby te typu hashtagi były skuteczne powinny być unikatowe, niepowtarzalne i kojarzące się z działalnością. Skorzystaj z social mediów, zrób research i dowiedz jakie hashtagi stosują firmy o podobnym profilu. Tagi można śmiało używać jako, swojego rodzaju, „wirtualny podpis”. Zachęć ludzi do korzystania i udostępniania tagów. Dzięki temu Twoja marka stanie się lepiej rozpoznawalna w sieci.  Pamiętaj również o tym by Twoje hashtagi były krótkie, sprecyzowane i łatwo zapadające w pamięć. Najważniejszy jest klient, dla którego oznaczania są istotne – na pewno doceni prostą symbolikę.

Co więcej, hashtagi nie muszą być bezpośrednio powiązane z nazwą firmy. Mogą być wykorzystywane jednorazowo np. do konkretnych kampanii reklamowych. Promuj swoje hashtagi jako metodę komunikacji między Tobą a klientem, zmotywuj ich do współpracy. Przykładowo, możesz użyć # jako symboliki, która jest wymagana podczas wzięcia udziału w rozmaitych konkursach. Dzięki temu ludzie bardziej się zaangażują i podniesie się ich świadomość działań marketingowych. Pamiętaj również by na bieżąco monitorować i reagować na odpowiednie wykorzystanie hashów.

 

Trendy hashtagi

            hashtagiZ pewnością obserwujesz poczynania w sieci i wiesz co jest „ na czasie”. Trendy hashtagi to te, które związane są z obecnie panującą modą, często używanie przez internautów. Jak wiadomo, moda szybko się zmienia. Hashtagi, które były popularne 2 miesiące temu teraz mogą zastąpić zupełnie nowe.  Jeśli jakiś trend odnosi się do Twojej działalności – bez wahania możesz wykorzystać go w promowaniu swoich produktów. Zaangażuj się w reklamę za pomocą znacznika #. Jeśli wykorzystasz popularny tag w swoich kontentach,  staniesz się zauważalny dla masowego odbiorcy. Zawartość Twojego kontentu będzie dostępna nie tylko dla fanów czy osób, które regularnie śledzą Twoją stronę internetową. Jest to rodzaj całkowicie darmowej reklamy! Trendy hashtagów szukaj przede wszystkim na portalach społecznościowych.

 

Hashtagi wykorzystane w treści

            Hashtagi użyte w treści postu nie są w żaden sposób powiązane z hashtagami branżowymi czy z tymi, które związane są z obowiązującymi trendami. Są to po prostu znaczniki, które wiążą są z treścią kontentu. Tego typu hashtagi mogą zdecydowanie poprawić pozycjonowanie wiadomości w sieci. Aktualizacje czy częste wyszukiwanie danych fraz z wykorzystaniem symbolu # powoduje, że internauci zwracają na nie uwagę. Hashtagi, które są najczęściej poszukiwane wiążą się z czterema kategoriami: produkty, miejsca, wydarzenia i style życia.

Nie mam wątpliwości, że przedsiębiorcy w walce o klienta coraz częściej będą stawiać na hashtagi. Są one doskonałym sposobem komunikacji czy sprzedaży bezpośredniej. Przede wszystkim jednak umożliwiają mierzenie wpływu marek i kampanii reklamowych. Hashtagi podbiły świat marketingowy – nie tylko wirtualny ale i realny.

 

Jeśli chcesz wykorzystać hashtagi w praktyce, musisz posiadać konkretny biznes. Kliknij grafikę poniżej i działaj!

wideo

 

Baw się dobrze,

Artur Wiktor

zobacz nagranie

Podziel się