Biznesu online nie ma bez listy email. To jedno z podstawowych narzędzi, które pomaga budować relacje z klientami. Bez niej efektywne funkcjonowanie w sieci jest praktycznie niemożliwe. Wszystkie działania e-biznesowe wymagają podparcia się na odpowiedniej interakcji z potencjalnymi klientami – do tego celu świetnie nadaje się lista email.

email13Stworzenie własnej listy mailingowej to niezawodny sposób na podtrzymanie zaufania. Dostarczając bowiem swoim followers’om darmową i wartościową wiedzę mamy pewność, że ludzie z nami zostaną i chętniej będą śledzić to, co akurat ciekawego dzieje się na Twoim profilu czy fanpage’u. Oczywiście nie wszystko przychodzi z łatwością. Budowanie relacji to proces długotrwały. Klient musi przekonać się, że to co robisz jest słuszne i w jakiś sposób dla niego przydatne. Jeśli nie zauważy potencjału, na pewno już więcej nie powróci do Twoich usług. Musisz starać się zachęcić klienta, pokazywać nowości, dostarczać mu wiedzę i darmowe produkty, które sprawią, że on z większą przyjemnością chociażby właśnie zapisze się na Twoją listę mailigową. Zaufanie to podstawa udanego biznesu, a szczególnie internetowego.

 

Lista mailingowa pomaga sprzedawać natomiast nie można od razu nastawiać się na wysokie zyski. Do ostatecznego efektu należy podążać małymi krokami, które w ostateczności przyniosą konkretne pieniądze. To, co powinno kierować naszymi działaniami to właśnie chęć dania czegoś od siebie klientom. Oni muszą widzieć, że starasz się o ich uwagę i sukcesywnie podtrzymujesz relację. Postaraj się rozpalić ogień, którego nie będziesz musiał rozniecić na nowo. Aby do tego doszło należy cały czas utrzymywać dobry kontakt z klientem poprzez właśnie wysyłanie wartościowych wiadomości, dostarczających konkretne rozwiązania i wskazówki, a także dodatkowe produkty, które będą pomocne dla Twoich subskrybentów. Musi to być coś, co klienci będą mogli wykorzystać w efektywny sposób. Po kilku, a nawet czasem kilkunastu wymienionych wiadomościach można wykonać kolejne podejście i tym razem spróbować potencjalnemu klientowi coś taniego sprzedać. Jeśli taka osoba , wcześniej odpowiednio przekonana do naszych produktów, wyda chociażby kilka złotych, w późniejszym czasie nie będzie miała problemu z wyłożeniem większej kwoty np. na szkolenie czy droższy produkt.

Nie bez powodu przykuło się powiedzenie, że lista email to złoto Internetu. Bez niej bowiem większość działań nie ma szans bytu. To żyła złota, dzięki której możesz zarabiać realne pieniądze, praktycznie bez wychodzenia z domu. Bez złota Internetu nie da się przetrwać na dłuższą metę. Dlatego skrupulatnie trzeba dążyć do zdobycia zaufania wśród subskrybentów, a następnie ciągle starać się podtrzymywać dobre stosunki by w końcowym etapie móc im coś sprzedać.

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

Jeśli chcesz otrzymać MEGA wartościowe szkolenia z zakresu budowania listy e-mail, to koniecznie skorzystaj z Darmowej Rejestracji Tutaj>

kliknijtutaj

 

Podziel się