W jednym w poprzednich artykułów mogłeś dowiedzieć się czegoś więcej na temat SEM czyli wszelkich działań marketingowych w sieci mających na celu wypromowanie Twojego produktu bądź też usługi. Jak już wiesz, na SEM składają się dwa istotne czynniki – SEO oraz PPC. Dzisiejszy tekst w całości poświęcam na bardziej szczegółowe zapoznanie się z SEO oraz jego wpływem na marketing internetowy.


seo02SEO, czyli Search engine optimalization, to nic innego jak optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek. Właściciele witryn dążą w swoich działaniach do tego, aby optymalizowana przez nich strona osiągnęła jak najlepsze wyniki w wyszukiwaniu, mówiąc wprost, pojawiała się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce.  Należy pamiętać, ze użytkownicy są z natury leniwi, nie chce im się przeglądać tysiąca stron w poszukiwaniu niezbędnych informacji czy interesujących produktów. Stąd też zasadniczym zadaniem, jakie stoi przed właścicielami witryn, jest prowadzenie takich działań, które zaprowadzą ich na szczyt wyszukiwarki. Sprawi to, że potencjalni klienci chętniej będą odwiedzać ich strony, a co za tym idzie zwiększają prawdopodobieństwo zakupu właśnie tych konkretnych produktów czy usług.

Google. Z pewnością każdy internauta miał do czynienia z tą wyszukiwarką. To właśnie o miejsce w jej rankingach biją się światowe koncerny tego świata. Wniosek płynie prosty. Jeśli nie ma Cię w wynikach wyszukiwania Google, rośnie prawdopodobieństwo, że Twój e-biznes nie zostanie odnaleziony w sieci. Tutaj pojawia się kolejna kwestia związana z pozycjonowaniem, a mianowicie używanie odpowiednich słów kluczowych. Na ten temat pisałem nieco więcej w poprzednich artykułach. Pragnę jeszcze raz zaznaczyć, ze frazy kluczowe to istotna pozycjonowania i odpowiedniego prowadzenia działań e-marketingowych. Wyszukiwarki funkcjonują właśnie w oparciu o słowa kluczowe. Istotnym jest fakt odpowiedniego ich doboru przy promowaniu swojej działalności.

pierwsze01Jeśli chcesz stale utrzymywać pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania, musisz w to zainwestować, swój czas lub skorzystać z porad i usług doświadczonych ekspertów z branży. Oczywiście nie są to zabiegi takie i wcale nie łatwe w eksploatacji. Nawet pomoc ze strony najlepszych specjalistów nie jest w stanie zagwarantować 100% sukcesu. W sieci powstają nowe serwisy, bogate w treść, które to algorytmy wyszukiwarek stają się odwzorować. Płynie stąd prosty wniosek, że pozycjonowanie nie może być jednorazowo podjętą akcją. To proces, który musi trwać aby przyniósł pożądane efekty.

Na SEO składa się wiele czynników, które przy odpowiednim wysiłku i włożonej pracy powinny przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Już przy tworzeniu serwisu internetowego należy obmyślać plan działania z wykorzystaniem SEO. Wtedy zdecydowanie łatwej będzie wybić sieć wśród setek tysięcy stron o podobnej tematyce. Działania marketingowe podparte SEO są fundamentem sukcesu w sieci.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Chcesz Poznać Konkretne Triki i Metody 
Budowania SEO ? Wejdź Tutaj>>>

seo

Podziel się