Emerytura – koszmar, spełnienie marzeń, samorealizująca się przepowiednia?

Dla niektórych emerytura wydaje się spełnieniem marzeń, dla innych jest jednak to koszmar związany z brakiem pieniędzy. Osoby, które już dziś przechodzą na emeryturę, mogą liczyć, że ZUS będzie im wypłacał świadczenia ale to nie zmienia faktu, że często są to stawki, za które nie da się przeżyć miesiąca ( tym bardziej, że osoby starsze muszą przeznaczać większą część funduszy na leki i wszelakie badania). Może jednak nie warto liczyć na jedną instytucję ale samemu zadbać o swoją przyszłość?

Emerytura nie musi wyglądać tak, jak mówi się o tym na prawo i lewo. Jesteś w stanie wziąć życie we własne ręce i już teraz zacząć odkładać pieniądze.

Do emerytury zawsze możesz sobie dorobić, nie patrząc na innych. Oni nie będą za Ciebie żyć. Seniorzy stają się coraz bardziej aktywni, a starość nie musi oznaczać zamknięcia się w domu. Przychodzi mi do głowy chociażby przykład pani Lucyny, która postanowiła ( w wieku 80 lat) otworzyć własną lodziarnie nad Zalewem Nowohuckim.

Takich przykładów aktywizacji seniorów znajdziemy wiele, na terenie całej Polski. Warto inspirować się takimi osobami, a Twoja emerytura naprawdę będzie przedstawiać się w kolorowych barwach.

Załóż własną firmę, a Twoja emerytura nie będzie już taka straszna. Możesz również zaoszczędzić, ale jak?

Wiele osób ( tak jak wspomniana powyżej pani Lucyna) postanowili coś zrobić z własnym życiem i nie zamykać się w domu. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o względy finansowe ale o mobilizacje do działania. Jeśli tylko siły nam na to pozwalają, czemu nie założyć działalności? Aby otworzyć własną działalność wcale wiele nie potrzeba, ba, w obecnych czasach zajmuje to coraz mniej czasu. Można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu.

Seniorzy stają się coraz bardziej aktywni, nie brakuje im pomysłów i energii, a co najważniejsze wiary w samego siebie. Emerytura jest dla każdego z nas nieunikniona, dlatego warto zadbać o swoje finanse już teraz, zakładając własną działalność w branży, która jest nie tylko naszą pasją ale będzie stanowić dodatkowy dochód na przyszłość.

Żeby prowadzić dziś firmę wystarczy Ci biurko i własny komputer. Emerytura nie musi być nudna ani przygnębiająca – wystarczy, że poświęcisz więcej czasu na swój biznes, a gwarantuję, że na starość będziesz mógł żyć godnie.

O czym warto pomyśleć przez emeryturą?

Dodatkową rzeczą, o której warto pomyśleć przed emeryturą , jest oszczędzanie.

Instytucje finansowe wymyśliły specjalne produkty, dzięki którym można oszczędzać na przyszłą emeryturę, nie płacąc tak jak w przypadku lokat podatku od zysków kapitałowych. Kapitał możesz gromadzić na Indywidualnym Koncie Emerytalnym lub na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego. Pieniądze, które tam gromadzisz są dziedziczne i mogą być wypłacone po skończeniu odpowiedniego wieku.

… renta dożywotnia emeryta?

Seniorzy, którzy na własność posiadają nieruchomości mogą podpisać z funduszem hipotecznym umowę o rencie dożywotniej. Jest to dodatkowy dochód z tytułu posiadania domu czy mieszkania na własność.

… oszczędzanie na emeryturze?

Oszczędzanie to chyba jedna z popularniejszych form odkładania na emeryturę. Ale może emerytura wcale nie musi się tylko z nią kojarzyć? O przyszłości pomyśl już dziś inwestując w biznesy, które będą przynosiły Ci profity w przyszłości. O czym mowa?

… inwestycja w grunty ziemskie sposobem na dobrą emeryturę?

Inwestycja w nieruchomości… ale nie są to budynki. Mowa tu o gruntach ziemskich, których wartość ciągle wzrasta. Chyba nie muszę powtarzać, że ceny działek idą w górę. Dlatego jeśli posiadasz własne grunty, nie warto od razu się ich pozbywać, ba warto kupować nowe działki, aby w przyszłości ( w tym także na emeryturze) czerpać z nich zyski.

Agrofortis proponuje bezpieczny i zrównoważony program regularnego inwestowania oparty o stabilne u wysokodochodowe inwestycje ziemskie.

Twoja emerytura zbuduje się sama w oparciu o niezawodne zabezpieczenie finansowe jakim jest Agrofortis. Jest to o tyle dobrze opłacalny program, ponieważ Twoja inwestycja spłaci się sama, a Ty zainkasujesz zysk.

Emerytura z Agrofortis? Jak to działa …

Przedmiotem inwestycyjnym w Agrofortis są starannie wyselekcjowane działki o statusie niezabudowanego gruntu rolnego ( czyli pierwszy etap rozwoju).

Każda z działek ma około 3000m2.

Działki warto kupować właśnie na wczesnym etapie rozwoju ponieważ daje to zdecydowanie większe zyski. Jeśli tylko jakaś działka Ci się spodoba, dokonujesz jej zakupu. Agrofortis tworzy dla Ciebie umowę przedwstępną, a następnie następuje spotkanie z Kancelarii Notarialnej. W dniu podpisania umowy dokonujesz pierwszej wpłaty, która została wcześniej umówiona, a resztę kwoty spłacasz w ratach, na warunkach zapisanych w Twoim Akcie własności.

Bardzo ważne tutaj jest to, że raty nie są powiązane z bankiem, czyli firma nie sprawdza Twojej zdolności kredytowej i nie masz żadnych odsetek z tytułu opłacania nieruchomości.

Dzięki działce, Twoja emerytura będzie zabezpieczona ponieważ będziesz budował trwały majątek poprzez odkładanie niewielkich kwot. Stajesz się posiadaczem ograniczonego i prestiżowego dobra, którego cena stałe wzrasta i cieszy się nieustannym zainteresowaniem.

Taka emerytura może być naprawdę fajna!

Jeśli chcesz poznać szczegóły powyższej inwestycji oraz możliwości wygenerowania dochodu pasywnego na poziomie 2000-3000 złotych miesięcznie to wejdź tutaj >>>

Dowiedz się więcej!

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać wyselekcjonowane informacje na temat budowania tego biznesu oraz specjalne metody promocji, dzięki czemu nie tylko sporo zaoszczędzisz, a dodatkowo wygenerujesz dodatkowe źródło dochodu.

Podziel się