Mówiąc o wielkości social media nie można pominąć serwisów, które ułatwiają zaprezentowanie swojego profilu zawodowego, a tym samym stają się zarówno bazą kandydatów jak i punktem wyjścia dla poszukiwania nowych możliwości rozwojowych.W dzisiejszym artykule skupię na się perspektywach jakie daje portal społecznościowy Linkedin.

Linkedinlinkedin02 jest międzynarodowym portalem społecznościowym koncentrującym się na kontaktach zawodowo-biznesowych. Największą jego zaletą jest możliwość nawiązania komunikacji na arenie międzynarodowej. Przydaje się nie tylko w budowaniu osobistych kontaktów ale również jest świetnym kanałem łączności dla firm i marek.

Na Linkedinie mamy możliwość tworzenia własnych profili zawodowych, na podstawie których dopasowane są do naszych oczekiwań różne oferty pracy. Im więcej informacji zostanie zawarte, tym większe prawdopodobieństwo, że naszym profilem zainteresują się head hunterzy oferując ciekawe opcje zatrudnienia. Profil na Linkedinie jest bowiem elektroniczną formą CV , ułatwia pracę zarówno osobom z branży HR jak i nam samym.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość obserwacji interesujących nas firm. Użytkownicy Linkedina często o niej zapominają, a stanowi ona doskonale źródło informacji o firmie, zachodzących w niej zmianach czy aktualnie dostępnych ofertach pracy. Oferty często są zamieszczane na portalu zdecydowanie szybciej niż na innych stronach z ogłoszeniami. Taka alternatywa jest świetną formą dotarcia do pracodawcy jak i wyróżnia naszą aplikację.

Linkedin, jak większość pozostałych social mediów, służy przede wszystkim do budowania sieci kontaktów. W przypadku Linkedin trzeba jednak pamiętać, że liczy się ich jakość, a nie ilość. Warto zwrócić uwagę kto nas zaprasza, jaką branżą się zajmuje, gdzie pracuje, czy mamy jakiś wspólnych znajomych. Należy zwracać uwagę również na uzupełnione informacje na profilu. Może się bowiem okazać, że na wpół puste profile mogą stanowić rodzaj podszywania się pod konkretne osoby, które chcą dodają nas tylko po to, by wyciągnąć konkretne informacje z naszego, prywatnego profilu. Im bardziej osoba ma rozbudowany profil, tym większa pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistą, znajomość z którym może przyczynić się do rozwoju naszej kariery zawodowej.

linkedin03Linkedin to portal, który stanowi niesamowitą bazę kandydatów. Kiedy otrzymujemy wiadomości z propozycjami pracy, warto jest na nie odpowiadać, niezależnie od tego, czy na ten moment poszukujemy nowych możliwości zawodowych czy też nie. Warto pozostawać w dobrych stosunkach z rekruterami i zaznaczyć w wiadomości jakie ewentualnie stanowiska interesowałyby nas na przyszłość. Wtedy nasze szanse na pracę marzeń zdecydowanie wzrastają.

Nie należy zapominać również, że Linkedin to nie tylko portal pomagający w znalezieniu pracy, to przede wszystkim medium wymiany informacji biznesowych. Dlatego tez warto budować swój wizerunek eksperta w sieci poprzez na przykład dzielenie się ciekawostkami ze świata branżowego. Linkedin może pomóc w rozbudowywaniu kontaktów biznesowych jeśli tylko korzysta się z niego z głową i odpowiednio wykorzystuje jego narzędzia.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jak Zwiększyć Ruch z Social Media???
Konkretny Kurs Dla Ciebie Tutaj>>>

14-uwaga-15

 

Podziel się