Jak budować społeczność dla swojego biznesu? Zastanów się najpierw, z czego powinieneś zrezygnować, a następnie postępuj według wskazanego wzorca.

Przedsiębiorstwo dla młodych ludzi to wielkie wyzwanie, za które nie rzadko źle się zabierają. Wszystko chcieliby bowiem zdobyć szybko i bezboleśnie. Najlepiej to żeby Klienci sami do nich przyszli a zyski można było od razu gromadzić na koncie. Otóż moi drodzy, z takim podejściem nigdy nie zdobędziecie nawet małego procenta z wymarzonego miliona.

Inwestorzy nie będą ładować w Twój biznes pieniędzy, dopóki Ty sam nie stworzysz solidnych podstaw do tego, by być wartym uznania. Dlatego zamiast najpierw zabierać się za grono Klientów, którzy nie będą Ci wierni, lepiej jest postawić na społeczność, która wniesie jakość do biznesu. Firmy nie powstają w kilka miesięcy, powstają dzięki wieloletniej wytrwałości w budowaniu bazy wartościowych społeczności, optymalizacji, w oparciu o solidny biznesplan oraz w ciągłym udoskonalaniu działań.

Kto nakręca Twój biznes? No oczywiście Klienci! To oni są motorem napędowym całego przedsięwzięcia i to do nich należy ostatnie zdanie. Aby zbudować lojalną społeczność musisz dać się im poznać, wyciągnąć rękę i dać to, czego od Ciebie oczekują czyli wartość! Jeśli zabraknie tego w Twojej ofercie możesz być pewien, że społeczność od Ciebie ucieknie, a na Twoje miejsce znajdą kolejnych pięć firm o podobnym profilu. Dlatego nie daj się spławić i skorzystaj z alternatywnego modelu budowania biznesu.

 

Wykorzystaj konkretną technikę by zbudować wartościową społeczność. Cały trik tej metody polega na odwróconej kolejności działania.

Tradycyjny model zakłada, że najpierw Twoja oferta trafia na sprzedaż, a później jedyne co możesz zrobić to obserwować czy Twoje argumenty marketingowe przekonają społeczność do zakupu oferowanych produktów.

społecznośćModel, o którym chcę Ci teraz powiedzieć pierwszym etapem jest wytrwałe tworzenie darmowej, ale bardzo ważnej z punktu widzenia potencjalnej Klienteli wiedzy. W momencie gdy zbudowałeś już silne relacje ze społecznością i wiesz jak zaspokoić ich potrzeby, nie robisz nic innego tylko udostępniasz im swoją ofertę wysyłając komunikat, że doskonale znasz się na tym co robisz, a społeczność korzystając z Twoich rad, szybko pozbędzie się wszystkich problemów.

Proste? Oczywiście, że tak! Model, który stawia najpierw na budowanie społeczności, a potem sprzedawanie jest skuteczny i bardzo efektywny. Jego moc polega na tym, że darmowa i wartościowa wiedza będzie stopniowo zwiększać zasięg Twoich Klientów. W ten sposób ich do siebie przekonasz ale w jaki sposób ich zatrzymasz to już zupełnie inna historia. Pokaż im, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, warto z Tobą zostać na dłużej, społeczność tylko na tym zyska.

 

W jaki sposób Ty możesz stworzyć dużą społeczność korzystając z odwróconej techniki?

 

Nie ma lepszego sposobu na przyciągnięcie fanów jak prowadzenie bloga. W ten sposób regularnie możesz dostarczać nowej i darmowej wiedzy, a społeczność będzie mieć okazję, by wyrobić sobie zdanie na temat Twojej marki i wykorzystać w praktyce już przyswojone umiejętności.

Pracuj również nad swoją listą adresową. Zbieraj adresy email poprzez oferowanie ciekawych kursów i darmowych poradników. Prowadząc regularny kontakt ze swoją społecznością pracujesz nad wizerunkiem eksperta, dajesz poznawać się od tej dobrej strony. Z czasem będziesz mógł wprowadzić do działania oferty sprzedażowe.

Możesz również zaoferować bezpłatne konsultacje –To z pewnością zbliży do Ciebie społeczność ponieważ będą mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z Tobą.

Dodatkowo możesz organizować szkolenia, takie, które będą przepełnione wartościową wiedzą ale również relatywnie tanie i dostępne na każdą kieszeń.

 

Sprawdź metodę najpierw buduj społeczność, potem sprzedawaj i zyskaj dodatkowych konsumentów przy niewielkim wysiłku 🙂

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

 

Podziel się