Z kilku ostatnich artykułów mogłeś dowiedzieć się w jaki sposób korzystać z poszczególnych mediów społecznościowych by uzyskać z nich maksimum możliwości. Social Media są nie tylko fundamentem komunikacji i przekazywania informacji, mają również szersze zastosowanie. Przy ich wsparciu można bowiem generować ruch na swojej stronie bądź blogu.

socialmediaSocial Media stanowią świetne źródło przyciągania uwagi szerszej publiczności i pozyskiwania nowych czytelników. Najlepszą formą rozpromowania swoich działań na Facebooku jest założenie fanpage’a. Ma on na celu popularyzację Twojej witryny, zaprezentowanie produktów i usług, a co najważniejsze zaciekawienie Internautów (o skutecznym prowadzeniu fanpage napisze w kolejnym artykule). Zakładając konto na Twitterze możesz publikować linki do konkretnych treści za pośrednictwem serwisu i zdobywać zaufanie followersów. Zamieszczając filmiki na Youtube, stosując wizualizacje do przyciągnięcia uwagi, zwiększasz szansę na pozyskanie dodatkowych subskrybentów. Wykorzystując wsparcie social media marketingu możesz promować własną markę na wiele sposobów, generując ruch czy budując świadomość konsumenta.

Aby Twoje działania miały jeszcze większy sens przenoś treści z bloga do pozostałych mediów społecznościowych. Te same treści, choć w różnej formie, możesz prezentować również na nich, posługując się dźwiękiem, obrazem, tekstem. Fajnie jest również angażować subsybentów w określone czynności na przykład tworząc dla nich wyzwania czy konkursy. Tego rodzaju zachęty sprawią, że użytkownicy częściej będą wracać dla witrynę bo mogą personalnie włączać się w wydarzenia i brać w nich czynny udział. Jeśli chcesz aby Twoi czytelnicy naprawdę się zaangażowali możesz umieścić treść lub wizualizację czegoś, o tematyce kontrowersyjnej. Idealnie będzie również gdy dodasz do tego swoją opinię i poprosisz czytelników o ich zdanie na konkretny temat. Ludzie uwielbiają mieć swobodę wypowiedzi. Możesz im to umożliwić, kontrolując przy tym komentarze i od czasu do czasu ripostując wpisy.

newsletterDobrze być w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami. Tworzenie listy mailingowej świetnie sprawdza się w momencie gdy chcemy aby nasi subskrybenci otrzymywali regularnie treści czy prezenty, które pokażą, że dbamy o każdego, kto tylko czyta naszego bloga. Aby taką listę stworzyć można zamieszczać na witrynie czy innych fanpage’ach, dających taką możliwość, formularze zgłoszeniowe, pozwalające na pozostawienie kontaktu, najczęściej w postaci adresu email. Sam formularz może jednak nie wystarczyć. Potrzebna jest kolejna zachęta, na przykład w postaci darmowego dostępu do swojego e-booka.

W kontekście prowadzenia bloga możesz wykorzystać prywatne historie. Dzięki temu nadasz swojej witrynie personalnego charakteru, sprawisz, że przedstawiane przez Ciebie treści staną się bardziej autentyczne. Tym bardziej angażujesz czytelników gdyż zachęcasz ich do powrotu na bloga, by śledzili dalszą część opowieści.

Obecność w mediach społecznośćiowych jest bardzo ważna jeśli chce się prowadzić biznes w sieci. Ze względu na fakt, że są one dostępne dla wszystkich stanowią źródło dostępu do wszelakich grup społecznych, które pomagają zwiększyć ruch na witrynie. Odpowiednio łącząc bloga z social mediami zwiększasz swoje szansę na sukces.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jesli chcesz poznać więcej metod skutecznego i trwałego ruchu to
Wejdź Tutaj>>>

okladka-calosc-1

 

Podziel się