Jak wykorzystać hashtagi do rozwoju biznesu?

Hashtagi, wbrew temu jak są traktowane przez większość Internautów, mają w sobie moc sprawczą. Są narzędziem rozpoznawalnym w całej sieci i chętnie stosowanym przez osoby mocno zaangażowane w online marketing. Dlaczego? Ponieważ ich popularność wpływa pozytywnie na budowanie wizerunku marki w sieci. Budując strategię marketingową warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zastosować hashtagi w swoich działaniach. Ten prosty znak # daje bowiem niesamowite możliwości reklamowe. Hasła, slogany czy po prostu nazwa naszych usług i produktów poprzedzona symbolem # grupuje informacje w sieci. Jeśli zainteresowany użytkownik kliknie na takie hasło, automatycznie zostanie przeniesiony do całej masy postów powiązanych z owym sloganem. Hashtagi zwiększają zakres postów, powodując, że Internauci dostają się do treści o określonej tematyce. Jeśli więc zastosujesz je w swojej kampanii marketingowej na pewno poprawisz statystyki, ponieważ zwiększy się liczba odwiedzin Twojej witryny, a co za tym idzie sprawisz, że subskrybenci bardziej zainteresują się produktami i usługami, które oferujesz.

 

Hashtagi i ich wpływ na działania marketingowe

hashtagiŻeby móc odpowiednio wykorzystać hashtagi w konkretnych kampaniach, warto posiąść pewną wiedzę na ten temat. Ze swojej strony serdecznie zachęcam do skorzystania z kursu Mirka Skwarka. Ten ambitny mężczyzna, dzięki swoim skutecznym radom i metodom, pozwoli Ci pozyskać maksimum ruchu dzięki social mediom. To właśnie tam hashtagi są najczęściej używane, a ich efektywność rośnie z każdym kolejnym postem poprzedzonym znakiem #. Autor w ośmiu krokach opisuje jakie elementy wpływają na przyciąganie uwagi subskrybentów, prezentuje konkretne techniki działania na Facebooku, Twitterze i Instagramie, z wykorzystaniem prostego symbolu #. Jeśli natomiast nie będziesz zadowolony z kursu, stwierdzisz, że nie przyniósł on satysfakcjonujących rezultatów, autor daje gwarancję 100% zwrotu poniesionych kosztów. Webinar Mirka Skwarka udowadnia, że hashtagi i marketing z nimi w roli głównej może zdziałać cuda. Jeśli chcesz zbudować ruch na swoich witrynach, ta inwestycja na pewno się opłaci.

 

Postaw na hashtagi..

I zbuduj wzmocnienie swojej marki. Tworząc swoje własne logotypy potęgujesz działania marketingowe w social mediach, a dzięki udostępnieniom docierasz do większej liczby Internautów. Hashtagi możesz wykorzystać na różnych platformach, warto więc za ich pomocą połączyć działania w ramach kilku mediów społecznościowych i dodatkowo kreować własne, unikalne hashtagi, które wzbogacą prezentowane treści oraz posty.

W przypadku online marketingu liczą się nieszablonowe działania. Trzeba korzystać z takich metod, których do tej pory jeszcze nikt nie zdążył spożytkować. Musisz być dwa kroki przed konkurencjom, by móc coś zdziałać.

Hashtagi nie służą wyłącznie do zabawy, to bardzo ważne narzędzie w rękach przedsiębiorców!

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

hashtagi

Podziel się