Jednym z najbardziej popularnych i specyficznych działań reklamowych w sieci jest marketing wirusowy. Wykorzystując go w swoich kampaniach masz szansę na dotarcie do znaczniej liczby potencjalnych klientów, nawet takich, którzy wcześniej nie zwróciliby uwagi na Twoje usługi. Dzisiejszy artykuł to marketing wirusowy w pigułce, przy równoczesnym wykorzystaniu go w mediach społecznościowych.

 

Co to jest marketing wirusowy ?

marketing wirusowyOdpowiednia strategia marketingowa to podstawa udanego biznesu. Marketing wirusowy to nic innego jak po prostu wzajemne „zarażanie” subskrybentów, którego celem jest zainteresowanie ich Twoimi produktami i usługami. Aby to osiągnąć należy promować się na takich witrynach, których głównym nośnikiem są właśnie social networks. Zjawisko sieci społecznych chyba w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. Nikt nie jest lepszym nośnikiem informacji niż sami klienci, którzy przekazują sobie między sobą konkretne treści. W rezultacie marketing wirusowy prowadzi do dystrybucji informacji marketingowych do tysięcy odbiorców w bardzo krótkim czasie. Wszystko odbywa się między użytkownikami, którzy w ramach konkretnej sieci, udostępniają sobie nawzajem dane, a Ci w ramach swoich networków wysyłają je dalej w świat. Dzięki temu nasze działania mogą ograniczać się tylko do prostych informacji, a wszystko tak naprawdę zaczyna kręcić się po swojemu, bo to właśnie użytkownicy sprawiają, że marketing wirusowy jest bardzo skuteczny i nie wymaga wielkich nakładów pracy.

Wirusem może stać się praktycznie każda informacja, która ma potencjał i może zostać przekazana większej grupie ludzi. Dlatego marketing wirusowy świetnie sprawdza się w przypadku reklam, promowania eventów, miejsc, produktów, usług etc.

 

Social media i ich wpływ na marketing wirusowy

Media społecznościowe niosą w sobie wielki potencjał sprzedażowy. Praktycznie każdy z nas posiada konto na Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Nic lepiej nie zadziała na setki milionów użytkowników jak marketing wirusowy i wzajemne share’owanie konkretnych treści. Po co się przemęczać skoro informacja sama się rozpowszechni? Oto niezastąpiona moc social mediów. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że na tego typu witrynach każdy udostępnia co tylko mu się podoba. Jeśli dane wydarzenie czy reklama nas nie interesuje po prostu nie angażujemy się w kolejne działania promocyjne. Marketing wirusowy daje szansę wyboru! Jeśli chcesz podzielić się ze swoją siecią jakąś treścią, po prostu to zrób! Media społecznościowe to niezastąpiony nośnik informacji, z którego korzystają miliony. Jeśli nie jedna osoba zauważy Twoje działania, zrobi to następna. Żeby marketing wirusowy w social media miał sens każde działanie musi być jednak bardzo dobrze przemyślane aby zainteresować potencjalnych subskrybentów. Nie mogą być to treści wyssane z palca, skopiowane czy w kółko powtarzane. Marketingowcy z całego świata dosłownie bombardują nas informacjami każdego dnia. Twoim głównym hasłem reklamowym powinien być slogan: „ wyróżnij się”!

 

Marketing wirusowy i jego korzyści

marketing-wirusowyViral marketing wykorzystuje naturalną skłonność ludzi do dzielenia się tym co zabawne, szokujące i kontrowersyjne. Internet ma moc sprawczą, a tym bardziej media społecznościowe, w których głównym nośnikiem jest jednostka. Marketing wirusowy pomoże Ci dotrzeć i zainteresować dużą ilość Internatów. Dobrze skonstruowana kampania buduje atrakcyjny wizerunek marki i sprawia, że Twoje usługi są na ustach wielu użytkowników.

Dobrze przemyślany marketing wirusowy w mediach społecznościowych może przynieść świetne rezultaty jeśli tylko odpowiednio wykorzystuje się jego potencjał.

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

marketing wirusowy

Podziel się