Social media stały się potęgą na miarę takich wynalazków jak radio czy telewizja. Wraz z nadejściem ery Internetu media społecznościowe zamieniły komunikację w interaktywny dialog. Nie ma wątpliwości, że stały się nośnikiem wszelakich informacji, wymiany czy w końcu płaszczyzną działań marketingowych. Facebook, Pinterest, GoldenLine, Linkedin, Instagram to tylko niektóre z wielu portali, których renoma wzrosła na znaczeniu. Przedsiębiorcy i ludzie biznesu wiedzą, że aby osiągnąć sukces muszą odpowiednio targetować swoje usługi, docierając do szerokiego grona odbiorów. Okazuje się, że social media to świetna baza danych potencjalnych klientów.

social-mediaFacebook, stanowi obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. W Polsce korzysta z niego prawie 12 milionów użytkowników. Daje więc niesamowite możliwości nie tylko komunikacyjnie ale przede wszystkim marketingowe. Na facebooku można dokonać targetowania reklamy wybierając odpowiednią grupę docelową. Można bowiem precyzyjnie określić wiek, płeć czy też miejsce zamieszkania odbiorców reklam. Dochodzą do tego również dodatkowe opcje typu status rodzinny, poziom wykształcenia, miejsce pracy itp. Do odbiorców możemy dotrzeć również dzięki określeniu ich zainteresowania – facebook automatycznie przypisuje je użytkownikom na podstawie ich aktywności, udziału w grupach czy polubienia stron o konkretnych tematykach. Facebook posiada również opcję remarketingu. Dzięki niej możemy z łatwością powrócić z reklamą do użytkownika, który już kiedyś odwiedził naszą stronę/fanpage.

W reklamie na facebooku zawsze należy pamiętać jaki przyświeca temu cel. Wyznaczenie mierzalnego planu, realnego do wykonania, to spora część sukcesu jaki można osiągnąć. Celem reklamy na facebooku jest określenie działań użytkowników zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz serwisu. Do wewnętrznych możemy zaliczyć np. pozyskiwanie klientów dzięki polubieniom fanpage’y, wyświetleniami zdjęć czy filmów. Do zewnętrznych natomiast zaliczamy działania, które przenoszą użytkowników poza facebooka, to znaczy wszelkie linki zewnętrzne.

FacebookWarto również podkreślić, że facebook stanowi świetne źródło informacji o kliencie. Posiada on wyszukiwarkę Graph Search (tzw. wyszukiwanie w socjogramie), a także narzędzie Audience Insights , które pozwalają na dokładną analizę cech potencjalnych klientów. Umożliwiają one poznanie zainteresowań osób, które już polubiły naszą stronę, jakie produkty czy usługi ich interesują itp. Im więcej informacji pozyskamy na temat konsumenta, tym skuteczniej będziemy planować wszelkie działania marketingowe.

Jak przy każdej reklamie najlepsze efekty osiąga się dzięki cierpliwości i odpowiedniej dozie czasu. Podstawą wszelkich działań marketingowych na facebooku jest budowanie relacji, a nie bezzwłoczna sprzedaż. Facebook to cenne źródło informacji o potencjalnych klientach. Dobrze wykorzystane może stanowić broń w rękach przedsiębiorców.

 

Baw sie dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Chcesz korzystać z nietypowego narzędzia, które
pozwoli Ci w 100% wybrać idealną grupę docelową
dla Twojej reklamy na Facebook?

Wejdź Tutaj>>>

Podziel się