Chcesz dowiedzieć się jak założyć bloga na własnej domenie? Wiesz jaki jest z tego największy plus? Posiadanie swojego adresu w Internecie! Żeby zacząć blogować na całego potrzebujesz do tego celu paru niezbędnych rzeczy.

Po pierwsze hosting:

megahostJest to miejsce na serwerze, gdzie będą przechowywane Twoje pliki z bloga. Posiadanie hostingu u popularnych dostawców sprawia, że masz całkowitą kontrolę nad swoją stroną. Hosting daje Ci większe możliwości i pole do działania. Jak założyć bloga i wybrać do tego najlepsze miejsce? Rozeznaj wśród firm, które proponują obecnie takie rozwiązania i dostarczają kompleksowych narzędzi. Ze swojej strony polecam Ci servaq. Dla mnie osobiście stanowi ona miejsce, które zapewni każdemu początkującemu blogerowi pełny zakres usług. Z początkiem Twoja strona nie będzie potrzebować wielkich nakładów dlatego wybierz najtańsze konto hostingowe, a potem w miarę potrzeb je rozszerzaj.

Pewnie zastanawiasz się również jak założyć bloga na domenie , żeby nie ponosić z tego tytułu wielkich kosztów. Domeny internetowe są obecnie tak popularne, że inwestycja w nie to naprawdę niewielki wydatek. Najatrakcyjniejsze domeny dla blogerów piszących w języku polskim to te z rozszerzeniem .pl, .com, .info. Zakup domeny, w zależności od rozszerzenia, waha się od 13zł do 29zł. Musisz równocześnie pamiętać, że domenę co jakiś czas należy odnawiać.

Pojawia się jeszcze jedna kwestia – jak założyć bloga, by w oczach czytelników stał się profesjonalną witryna, na którą z chęcią będą powracać? Otóż wszystko zależy od tego, jakie blog ma przeznaczenie. Natomiast ze swojego doświadczenia uważam, że warto jest stworzyć bloga eksperckiego. Chcesz się bowiem wykreować na profesjonalistę w danej dziedzinie i takie jest Twoje przeznaczenie. Kup więc domenę z własnym imieniem i nazwiskiem.

 

Jak założyć bloga by nie mieć z tym dużo kłopotów? Przekonaj się, że teraz nie ma nic bardziej prostego. Wystarczy, że sięgniesz chociażby po WordPressa. To obecnie jedna z najlepszych platform do rozpoczęcia swojej przygody z blogowaniem.

Jeśli jednak nie czujesz się na tyle pewnie, by zacząć pracę na własnej domenie, nie ma łatwiejszego sposobu jak skorzystanie z WordPressa. WordPress ma wiele zalet ponieważ oferuje za darmo hosting i domenę. Tutaj jednak pojawia się haczyk i występują pewne ograniczenia. Mam tu na myśli chociażby nazwę. Darmowa domena będzie zakończona nazwą wordpress.com. Dla początkującego blogera nie powinna być to jednak przeszkoda. Jak założyć bloga, by stać się częścią większej społeczności? Skorzystać z ułatwień WordPressa!

A teraz kilka praktycznych porad , jak założyć bloga krok po kroku na platformie WordPress.

  1. Odwiedź stronę wordpress.com, wciśnij przycisk „get started here”. Zostaniesz automatycznie przeniesiony do formularza, który zbliży Cię do posiadania swojego bloga. Podaj nową nazwę. login, hasło oraz adres email.
  2. Instalacja WordPressa przebiega w sposób automatyczny. Na adres email dostaniesz link aktywacyjny, który po kliknięciu od razu stworzy Twojego bloga.
  3. Cały panel zarządzający jest dostępny w języku polskim. Do tego jest bardzo intuicyjny w obsłudze. W ciągu jednego dnia powinieneś opanować całą obsługę bloga. Dodatkowo masz dostęp do bogatej dokumentacji, która ułatwi Ci korzystanie z niego.

Widzisz już jak założyć bloga łatwo i przyjemnie przy pomocy WordPress?

A może jednak chciałbyś, żeby ktoś całkowicie zrobił to za Ciebie?…

 

Sprawdź jak założyć bloga przy pomocy najlepszego na rynku całościowego programu wsparcia Servaq?

jak założyć bloga dzięki servaqServaq zrobi za Ciebie praktycznie wszystko. Dzięki nim będziesz mógł stworzyć profesjonalną stronę ekspercką na własnej domenie! Hosting z Servaq będzie stanowił Twoje główne centrum dowodzenia wszystkimi narzędziami. Hosting Servaq wyróżnia bezawaryjność i idealne dopasowanie.

Jak założyć bloga z Servaq? Wystarczy wykupić pakiet usług i zacząć działać. Ba, system zrobi praktycznie wszystko za Ciebie. Nie będziesz musiał się niczym przejmować. Z Servaq wszystko jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Zatem już wiesz jaki jest najlepszy wybór i jak założyć bloga, zbuduj profesjonalną markę pod swoim nazwiskiem szybko, łatwo i przyjemnie.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

Wiesz, że nie musisz od razu płacić za pełny pakiet w Servaq? Możesz przetestować wszystkie możliwości przez 14 dni i wtedy ocenić czy ta firma jest dla Ciebie! Kliknij Tutaj>

testuj pakiet servaq

Podziel się