Nie bez powodu marketing internetowy stał się najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy. Sieć daje ogromne możliwości każdemu, kto angażuje się w realizację swoich pomysłów. Plan i chęci to jedno, z drugiej strony jest marketing internetowy – narzędzie, które pomaga przekuć projekt w rzeczywistość. Jeśli myślisz o stworzeniu swojego biznesu w sieci, ale nie wiesz od czego zacząć, zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Co to jest marketing internetowy?

marketing internetowyMówiąc krótko – marketing internetowy to forma promocji produktów czy usług w sieci, którego celem jest uzyskanie jak najlepszego efektu sprzedażowego za pomocą stron internetowych. Dzięki zwiększaniu liczby odwiedzin stron internetowych pozyskuje się większą liczbę klientów. Marketing internetowy stał się popularny dzięki coraz bardziej powszechnemu dostępowi do sieci, który obecnie daje szerokie możliwości w handlu elektronicznym ( tzw. E-commerce). Marketing internetowy rozpoczął swoją przygodę już  w 1990 roku. Wtedy to bardzo proste strony internetowe, w głównej mierze oparte na tekście, oferowały różnego rodzaju produkty. Z czasem e-marketing ewoluował i rozpoczął sprzedaż przestrzeni reklamowej, programów i wielu innych produktów i usług.

 

Marketing internetowy czy tradycyjny, na co warto postawić?

Ludzie biznesu nie wyobrażają sobie już reklamy własnej firmy bez wykorzystania zasobów Internetu. Posiadanie strony www to konieczność, renoma, a przede wszystkim forma zwrócenia uwagi potencjalnego klienta. Przewiduje się, że w dobie komunikacji sieciowej, marketing internetowy może wyprzeć tradycyjne formy promocji i kształtowania marek. Moim zdaniem jest to jednak kolejne narzędzie marketingu, które stawia po prostu na inną grupę docelową – internautów. Tradycyjne formy marketingu takie jak reklama w radiu, TV, bilboardy nigdy nie zniknął ponieważ specjaliści od reklamy zdają sobie sprawę, że nie każdy korzysta z dobrodziejstw jakie daje obecnie Internet. Większość kampanii reklamowych jest przeprowadzana w klasyczny sposób ponieważ konsumenci mając do wyboru tradycyjną albo elektroniczną formę reklamy – wybiorą tą tradycyjną. Specjaliści sugerują by marketing internetowy i tradycyjny nawzajem się przenikały, a nie rywalizowały na tym samym polu.

Marketing internetowy to nowy kierunek rozwoju, który korzysta z zasad pasujących w marketingu tradycyjnym ale przenosi je na skalę globalnej sieci. Nie jest dalej narzędziem idealnym ale jego zalety takie jak szybkość uruchamiania procesów, interaktywność, niższe koszty kampanii czy przede wszystkim łatwość dodarcia do określonej grupy docelowej, świadczą o jego skuteczności. Klienci Internetowi i tradycyjni to zupełnie odmienne grupy odbiorców. W sieci to klient decyduje o kontakcie handlowym, aktywnie wybiera interesujące go informacje. Dlatego marketing internetowy wymaga zastosowania innych metod działania. Można powiedzieć, że w sieci to klient jest również towarem, który ma za zadanie generować odpowiedni ruch na stronie internetowej danej firmy.

 

Marketing internetowy – zarabiaj skuteczne ale i z głową


marketing internetowyMarketing internetowy dzięki niższej cenie, w porównaniu do cen reklam w środkach masowego przekazu, a także szybkości dodarcia do klienta, jest obecnie bardzo chętnie wybierany zarówno przez małych jak i dużych przedsiębiorców. Należy jednak korzystać z niego w sposób przemyślany, by nie popełnić błędu, który może nas drogo kosztować. Dokładne zaplanowanie kampanii, ustalenie grupy docelowej, zidentyfikowanie głównego celu – to podstawy, o których musi pamiętać każdy przedsiębiorca decydując się na wykorzystanie zasobów jakie daje marketing internetowy.  Jeśli chcesz skuteczne prowadzić kampanię w Internecie wystrzegaj się błędów natury merytorycznej. Dbaj o klientów, utrzymuj z nimi kontakt, aktualizuj i formuj treści zgodne z założonymi wcześniej celami. Skuteczność i powodzenie  w sieci zależy od odpowiedniego wykorzystania możliwości e-marketingu.

 

Skuteczna dźwignia zarobkowa to doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy z wielu dziedzin. W kolejnym artykule podpowiem Ci jak zadbać o swój biznes w sieci odpowiednio wykorzystując marketing internetowy.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

 

Aby skutecznie wykorzystać wszystkie informacje, które dodaje
na bloga, Koniecznie zapisz się na Newsletter>

sam newsletter

Podziel się