motywy wordpressWłaściwie dobrane motywy wordpress mogą zapewnić Ci sukces w Internecie. Na profesjonalny blog składa się nie tylko sposób jego prowadzenia ale przede wszystkim jego wygląd. Działając na zmysły odbiorców mamy większe szanse na powodzenie w sferze online. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć Ci na jakiej zasadzie działają motywy wordrpress i w jaki sposób czerpać z nich najwięcej korzyści.  

 

Czym charakteryzują się dobre motywy wordpress?

            Motywy wordpress to swoista kompozycja, która ma za zadanie uatrakcyjnić wizerunek Twojego bloga, a przy tym przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników. Takie wzory, aby odpowiednio działać na odbiorców, powinny charakteryzować się kilkoma prostymi elementami. Po pierwsze,  tworząc samemu lub wybierając motywy wordpress spośród wielu gotowych już szablonów, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego prostotę i przejrzystość. Układ treści powinien być tak skonstruowany by odpowiadał nie tylko Twoim potrzebom ale i potrzebom użytkowników. Czytelnicy korzystając z bloga muszą czuć, że dbasz nie tylko o treść wpisów ale również o łatwość w eksploatacji. Kolejny element, który powinien wyróżniać motywy wordpress to kolorystyka. Należy odpowiednio skonfigurować przekaz z wyglądem szablonu. Niektóre kolory nie pasują często do danej tematyki. Co więcej wybierając motywy wordpress pamiętaj, że mają one stanowić tło dla przekazywanych treści. Zwróć uwagę również na ich funkcjonalność. Dobre motywy wordpress wykorzystują minimalne środki do maksymalizowania skuteczności.

 

Jak wybrać odpowiednie motywy wordpress?

            motywy wordpressMotywy wordpress możesz pozyskać pobierając je zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. Na końcu artykułu znajdziesz również strony, z których pobierzesz darmowe motywy wordpress. Zastanawiając się jednak nad wyborem motywu, w pierwszej kolejności pamiętaj o swoich potrzebach. Wybierz taki szablon, który odpowiednio zaprezentuje Ciebie w sieci. Dopasuj grafikę pod swoje zainteresowania – postaraj się by szablon, w czytelny sposób, nawiązywał do przekazywanej treści. W drugiej kolejności skup się na grupie docelowej,  do której skierowany jest blog. Zrób research, obserwuj konkurencję, czytaj komentarze. Postaraj się przewidzieć czego potencjalni czytelnicy mogą od Ciebie oczekiwać.

 

Co zyskujesz poprzez motywy wordpress?

            motywy wordpressCzytelnik w ciągu kilku sekund decyduje o tym czy zostać na danej stronie czy nie. Twoim zadaniem jest, byś go zaciekawił właśnie dzięki skutecznie dobranym szablonom. Użytkownicy oceniając blogi czy strony internetowe zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd. Motywy wordpress muszą więc być widoczne i ciekawe dla oka. Żeby stworzyć dobrą markę potrzebujesz odpowiedniej widoczności w sieci. Mając rzeszę fanów jesteś rozpoznawalny, a przecież o to właśnie chodzi w Internecie. Wyróżnij się więc spośród innych dopierając motywy wordpress, które balansują zarówno Twoje oczekiwania jak i są pociągające dla klientów. Od motywów zależy długoterminowe postrzeganie Twojego wizerunku w sieci.

 

Śledząc mój blog masz niepowtarzalną okazję pogłębienia swojej wiedzy na temat prezentacji w Internecie. Motywy wordpress to podstawa efektywnego i satysfakcjonującego zarobku w e-biznesie.

 

Strony z  motywami wordpress:

https://www.freewordpressthemes4u.com/ – ponad 1000 darmowych motywów do WordPress. 

https://arturwiktor.eu/kurs-dla-ciebie/ – ponad 600 bezpłatnych motywów

https://www.templatemonster.com/pl/darmowe-motywy-wordpress/ – mnóstwo darmowych motywów, poniżej kilka przykładów:

 

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Podziel się