Masz już bloga ale nie wiesz jak przyciągnąć do siebie tłumy zainteresowanych użytkowników? Może dopiero planujesz sprawić, by Twój blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w branży? Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć ważne jest aby, Twój blog był po prostu ciekawy i zachęcał do odwiedzenia i przeczytania choć paru postów.

2Prowadzenie bloga można traktować jako przedsięwzięcie godne każdej firmy. Dlatego warto stosować techniki i sztuczki, które przyniosły popularność nie jednej z nich.

Firmy decydują się na wykorzystanie bloga jako jednego z narzędzi marketingowych ponieważ obecnie to jedno z najlepszych metod na przyciągnięcie do siebie klientów. Blog pomaga wyprzedzić konkurencję, dzięki generowaniu darmowego ruchu, jaki wygenerują treści. Zawsze umieszczaj w postach przydatne informacje z branży. To Ty przecież jesteś w niej najlepszy! Nie pozwól, żeby klienci o tym zapomnieli. W ten sposób budujesz w ich umyśle obraz profesjonalnej firmy, która na pierwszym miejscu stawia sobie dobro i zadowolenie klienta.

 

Co musisz więc zrobić, by Twój blog stał się liderem w swojej branży? Najważniejsze przesłanie to dawanie czytelnikom wartości, której nie znajdą na innych witrynach, a przez to zostaną razem z Tobą.

Blog to tekst, treść i obraz. Dlatego wszystkie te elementy powinny nieść ze sobą wartość dla czytelnika. Zasada brzmi – zawsze publikuj warte uwagi teksty. Jeśli dalej nie wiesz jak pisać bloga musisz przede wszystkim skupić nie tylko na doborze tematu ale i jego formie. Stawiaj na takie zagadnienia, które będą konkurencyjne ale i czasem kontrowersyjne. Takie, które sprowokują czytelników do zażyłej dyskusji. Dodatkowo zawsze sprawdzaj swoje posty przed publikacją, nie tylko pod względem ortograficznym ale i stylistycznym.

Posty powinny być staranie przemyślanie pod względem kompozycji. Internauci są czasem bezwzględni i będą wytykać każdy, chociażby najmniejszy błąd. Dlatego żeby tego uniknąć zawsze starannie przyglądaj się postom i ich treści.

Tytuł jest bardzo ważny – to on pierwszy rzuca się w oczy. Powinien być chwytliwy i zachęcać do dalszej lektury. 

3 elementy udanego nagłówka?

[sociallocker id=”4303″]

Zaciekawienie, dawanie wartości, zawarcie przydatnych dla odbiorcy informacji:

01
Nigdy nie staraj się czarować odbiorcy dzięki swoim nagłówkom. Mów prosto z mostu o co Ci chodzi. Najważniejszą jednak techniką jest przekształcenie w nagłówek głównej korzyści, którą chcesz zaoferować czytelnikom. Zwiększa to Twoje szanse na trafienie w odpowiednich odbiorców i na odzew z ich strony. Co więcej jeśli mimo wszystko nie zdecydują się przejść do dalszej części tekstu i tak zostaną poinformowani w nagłówku o tym, co chcesz im zaoferować.

02
Wartościowa treść to różnorodna treść. Musisz pamiętać, że czytelnicy docenią Twoje posty jeszcze bardziej , gdy będziesz swoje informacje przedstawiać w urozmaicony sposób. Dlatego zachęcam do stosowania obrazu wizualnego. Zarówno interesujące infografiki jak i krótkie filmy mogą jeszcze bardziej zadziałać na wyobraźnię czytelnika i zachęcić go do powrotu na Twojego bloga.  W ten sposób wzbogacasz swoją treść i powodujesz, że staje się ona jeszcze bardziej wartościowa.

03Wartość Twojemu blogowi nadają również informacje, które czytelnik od razu może wcielić w życie. Nie warto zajmować się i rozpisywać na temat mało znaczącej teorii, lepiej od razu przejść do praktyki. Dlatego staraj się tworzyć takie posty, które będą zawierać konkretne treści przywołujące różne techniki i metody. Twój blog dużo na tym zyska ponieważ czytelnik będzie go postrzegał jako witrynę pokazującą korzystne i przydatne informacje. Taka strategia ma nie tylko znaczenie dla czytelnika, który zachwyci się danym tematem, wcieli w życie kilka Twoich pomysłów, a następnie skomentuje posta dając wyraz swojemu zadowoleniu. Ma znaczenie również dla Ciebie ponieważ dasz w ten sposób wyraz profesjonalizmu i przekazywania efektywnych treści. W ten sposób budujesz swój wizerunek, który w sieci odgrywa piorunującą rolę.

 

Przekazując czytelnikom wartość pokazujesz jak bardzo są oni dla Ciebie ważni. Stawianie klientów na pierwszym miejscu powinno być Twoim głównym zadaniem. Dlatego musisz o nich dbać. Oni z pewnością odwdzięczą Ci się tym samym.

Wartość blogowi daje więc dbałość o klienta, jego potrzeby i oczekiwania. Zawsze możesz zrobić krótką sondę, zakończyć posta czy artykuł pytaniem, który da do myślenia, a jednocześnie zaciekawi.

Atrakcyjności blogowi dodaje również informacje o aktualnościach w branży. To na pewno nie znudzi czytelników, wręcz przeciwnie, zachęci do kolejnego odwiedzenia strony. Publikuj treści o interesujących nowikach technicznych bądź innowacjach w Twojej branży. Zadbaj o linki, usuwaj te, które nie działają. Równocześnie troszcz się o atrakcyjny panel boczny. Na bieżąco wprowadzaj zmiany i wprowadzaj odnośniki do ciekawych miejsc w sieci.

Zaciekawić blogiem wcale nie jest prosto. Muszą minąć miesiące zanim czytelnicy przekonają się, że warto do niego zaglądać. Zawsze więc pamiętaj o wartości i korzyściach, którą możesz im przynieść.

[/sociallocker]

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej wskazówek zaciekawienia czytelnika, aby zawsze wracał na Twojego bloga to zapisz się na mój newsletter. Będziesz na bieżąco oraz otrzymasz niespodziankę, która da Ci konkretne metody pozyskiwania nowych klientów. Wejdź Tutaj>

kliknijtutaj

Podziel się