Po co Ci strona przechwytująca?

Pozyskiwanie klientów i followersów to podstawa, by stworzyć efektywny biznes w sieci. Subskrybentów trzeba non stop zachęcać i przyciągać ich uwagę tak, by wyróżniać się z tłumu innych przedsiębiorców działających w tej samej branży.

Klienci muszą widzieć, że zabiegasz o ich względy, a strona przechwytująca świetnie się do tego celu nadaje. Jest to tak naprawdę jeden z pierwszych kontaktów , jaki Internauci mają z Twoim biznesem. Użytkownik, klikając w banner reklamowy, zostaje przekierowany na landing page, która stanowi źródło informacji o Twoich produktach i usługach. Nawet najlepiej przygotowany newsletter może nie zagrać swojej roli , jeśli Twoja strona przechwytująca nie będzie dopracowana. To ona tak naprawdę przesądza o sukcesie całego  przedsięwzięcia i decyduje ile ostatecznie Internautów wejdzie na witrynę, a w konsekwencji zdecyduje się na zakup produktów. Pierwsze wrażenie ma moc sprawczą. 

Strona przechwytująca nie jest docelową stroną firmy. Jest to miejsce specjalnie przygotowane na potrzeby konkretnej oferty i kampanii reklamowej.

 

Efektywna strona przechwytująca

strona przechwytującaDobry landing page powinien zapewnić wysoką konwersję. W marketingu internetowym oznacza to stosunek osób odwiedzających daną witrynę do osób, które wykonały daną akcję zgodnie z naszym założeniem. Strona przechwytująca powinna być więc tak skonstruowana, by przyciągnąć uwagę jak największej liczby potencjalnych klientów i zachęcić ich do „kliknięcia”.

Dobrze zbudowana strona przechwytująca dba o spójność z kreacją reklamową. Między działaniami , a landing page musi powstać ciąg zdarzeń, który zaprowadzi odbiorcę do jednego działania. Co więcej sam design i kontent powinien być sprowadzony do minimum. Należy wystrzegać się zbędnych wyrażeń i przerysowanej grafiki. Wyrzucamy wszystkie niepotrzebne linki, ozdoby i teksty.

Strona przechwytująca musi udowodnić Internautom, że akcja, którą zaraz wykonają im się opłaca i na pewno coś na niej zyskają. W przypadku sytuacji, gdy dysponujemy ograniczonym miejscem , warto jest zastosować tak zwane społeczne dowody słuszności czyli po prostu pokazać, kto już korzysta z naszej oferty. Chwalenie się wcale w tym przypadku nie jest złe. Strona przechwytująca powinna pokazywać, że klienci są zadowoleni z naszej oferty, a korzystanie z niej faktycznie przynosi fajne rezultaty.

 

 

Strona przechwytująca a jej ważność dla biznesu online

Landing page jest potrzebna gdyż buduje listę Twoich potencjalnych partnerów biznesowych czy też klientów. Ci ludzie po coś zaglądają na bloga czy witrynę, szukają nowych, świeżych rozwiązań, a Ty możesz im to dać. Być może to Ty jesteś w stanie rozszyfrować ich problemy. Strona przechwytująca jest jednym z podstawowych narzędzi do nawiązywania relacji z ludźmi, a przecież bez nich Twój biznes nie miałby racji bytu. Aby prowadzić skuteczny biznes w sieci należy dostarczać klientom to, czego od nas oczekują.

Skuteczna strona przechwytująca to gwarant sukcesu.

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

Podziel się