Strona przechwytujaca (Squeeze Page)

Strona przechwytujaca Potencjalnemu internaucie raczej nic nie mówi. Jeśli jednak myślisz o rozpoczęciu działalności biznesowej w Internecie powinieneś wiedzieć co to jest strona przechwytujaca, jak ją zbudować i jakie wynikają z niej korzyści. Poświęć parę minut na przeczytanie poniższego artykułu, a przyswojoną wiedzę wykorzystaj w praktyce.

Czym jest strona przechwytujaca?

            Biznes online wymaga rzetelnych i miarodajnych środków do osiągnięcia zamierzonych celów. Zakładając pierwszego bloga, chcąc realnie na nim zarabiać, musimy pamiętać, że to ilość odwiedzających użytkowników będzie wpływać na nasze zyski. Większość z nich prawdopodobnie tylko raz odwiedzi Twoją stronę internetową i więcej już do niej nie powróci. Warto więc zapewnić sobie dodatkowe szanse na kontakt. Internetowi marketerzy stworzyli narzędzie idealne do tego zadania , tak zwana strona przechwytujaca.

Strona przechwytujacastrona przechwytujaca, z języka angielskiego squeeze page, jak sama nazwa wskazuje, ma przechwycić określone informacje od użytkowników, którzy odwiedzili Twojego bloga. Zazwyczaj strona przechwytujaca jest swojego rodzaju narzędziem, które pozwala stworzyć listę mailingową czytelników. Chcąc odnieść sukces w wirtualnym świecie musisz wiedzieć jak zbudować swoją pozycję – niezbędne do tego będzie sporządzenie listy adresowej, kontaktów zebranych w jednym miejscu. Strona przechwytujaca idealnie spełnia tą rolę.

 

Strona przechwytujacadobre rady

Strona przechwytujacastrona przechwytujaca jest zwykłą stroną internetową, na którą wchodzi czytelnik zanim trafi na stronę główną. Jest to bardzo prosta konstrukcja, która zawiera podstawowe informacje i nie ma na niej wiele opcji wyboru. Na takiej stronie użytkownik albo pozostawi swój adres e-mail ale po prostu ją opuści. Strona przechwytujaca nie może zawierać niepotrzebnych treści, nie ma na niej miejsca również na pozostawianie komentarzy przez internautów. Musi zawierać prosty i trafny komunikat. Czytelnik powinien wiedzieć jakie będą jego korzyści z pozostawienia maila, co oferuje Twoja strona internetowa. Jeśli wywołasz u czytelnika konkretne uczucia, zmusisz go do określonej akcji czyli pozostawienia swoich danych osobowych. Chcąc stworzyć skuteczną stronę przechwytującą pamiętaj o grupie docelowej, która poniekąd ma się stać Twoim klientem. Zwróć uwagę na jej potrzeby i  problemy. Postaraj się przewidzieć, czego nie będą w stanie odrzucić.

Oto przykłady squeeze page:

– https://arturwiktor.eu/system-2/

– https://arturwiktor.eu/dzwignia-zarobkowa/

– https://arturwiktor.eu/autoresponder/

 

Strona przechwytujaca – prosta i klarowna budowa

Strona przechwytujaca zawiera 3 podstawowe elementy: nagłówek, treść i formularz zapisu. 70% czytelników zwraca szczególną uwagę na nagłówki. Jeśli nie są intrygujące i ciekawe, możesz być pewien, że użytkownik opuści Twoją stronę. Co więcej nagłówek  powinien być wyraźny, odznaczający się kolorem (najlepiej czerwonym) i trafnie sformułowany – to on bowiem stanowi o tym, jaką decyzję podejmie czytelnik. Nagłówek to kluczowy element każdej squeeze page. Żeby nagłówek jeszcze bardziej rzucał się w oczy użyj drukowanych liter, czcionki Tahoma lub Verdana o rozmiarze 20. Często zauważalnym zabiegiem jest, że strona przechwytujaca zawiera w nagłówku jakieś pytanie lub obietnicę.

W treści , w sposób zwięzły, powinny zostać przedstawione korzyści dla czytelnika. Najlepiej zrobić to wypunktowując benefity. W treści postaw na konkretny. Możesz również pokazać je w formie zdjęcia lub video. Swoją myśl najlepiej zakończ krótkim nawołaniem do akcji, pokaż czytelnikowi właściwy kierunek działania. Najlepiej użyj czcionki Arial lub Helvetica o rozmiarze 12. Skutecznym zabiegiem będzie również użycie niebieskiej czcionki.

Ostatnim, i najważniejszym elementem, strony przechwytującej jest wezwanie do akcji czyli formularz zapisu. Nie używaj żadnych, niepotrzebnych słów.

strona przechwytujaca

Formularz powinien zawierać dwa okienka – na imię i adres mailowy. Możesz również użyć czerwonych strzałek, które będą na niego wskazywać. Przycisk zapisu jest elementem formularza. Po kliknięciu czytelnikowi powinna ukazać się strona z krótkim podziękowaniem, umieszczeniem linka do prezentu czy po prostu informacją, że właśnie przesłałeś maila z ofertą.

Ludzie nie lubią ot tak podawać swoich adresów e – mail. Musisz więc postarać się zaprezentować jak najlepiej, wymyśleć chwytliwy nagłówek i pokazać czytelnikowi co dajesz mu w zamian. Strona przechwytujaca, by była skuteczna, musi być dobrze przemyślana i stworzona z myślą o konkretnej grupie.

 

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

PS

Aby doskonale poznać sposoby tworzenia skutecznych stron squeeze page

zapisz się na Darmowy kurs: Marketing Internetowy w Praktyce

zarejestruj przez fb

 

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

4 komentarze

 1. Ola

  Tak jak jest tu napisane bardzo nie lubię podawać mojego adresu e-mail bo z doświadczenia wiem, że dostaję później mnóstwo spamu na pocztę, więc żebym podała muszę naprawdę chcieć dostawać te wiadomości. Myślę, że żeby ktoś zostawił swój e-mail musi być też dodane coś w stylu ‘przesyłamy tylko wartościowe wiadomości, żadnych reklam’ itd.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Zgadza się, dlatego dobre strony przechwytujące mają konkretnie wypunktowane na jaki temat będziesz otrzymywać wiadomości. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda osoba ma pewność że nie dostanie spamu tylko samą wartość. Moje kursy są precyzyjnie opisane i jest pewność, iż spam nie wchodzi w grę – nie tędy droga.

   Odpowiedz
 2. AnetJ

  też miałam takie obawy przed podawaniem e-maila, że będą mi spamować skrzynkę. No ale jak weszłam w e-biznes, to wiem że można w ten sposób otrzymać bardzo wartościową wiedzę. A dla tych co się dalej boją spamu to zawsze jest opcja wypisania się z otrzymywania dalszych e-maili. Przeważnie jest ona umieszczana na samym dole maila i robi się to jednym kliknięciem w link, więc nie ma się czego obawiać.
  AnetJ ostatnio opublikował…Czy wiesz czego unikać w tekście reklamowym? 4 trikiMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Zgadza się, wiele osób nie zapisuje się na listy z obawy na spam. Jednak zapominają, że w każdej chwili mogą wypisać się z listy. Zostawienie maila jest bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ bez problemu i za damo można zyskać bardzo dużo wartościowej wiedzy. Gdy nam się coś nie spodoba po prostu się wypisujemy.

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *

CommentLuv badge
Podziel się