Wielkość social media nie opiera się tylko na komunikacji werbalnej. Siła portali społecznościowych tkwi również w przekazie wizualnym. Czasem obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Spece od rozwoju mediów społecznościowych zdają sobie z tego sprawę i czynią z niego niesamowity atut. W dzisiejszym artykule przybliżymy sobie możliwości jakie daje portal Pinterest.

PinterestWielkość ma znaczenie, jeśli chodzi o Social Media – Pinterest jest rodzajem wirtualnej tablicy, na której kolekcjonujemy interesujące nas treści w formie wizualnej. Dzięki niemu możemy dokonywać również segregacji posiadanych informacji, by później w łatwy sposób odnaleźć to, czego aktualnie poszukujemy. Pinterest, jako portal społecznościowy, umożliwia dzielenie się swoimi treściami z innymi. Użytkownicy mogą na przykład „polubić” poszczególne elementy czy przepiąć je do swojego zbioru.

Pinterest to doskonała platforma marketingowa dla wszelakich branż. Nie dziwi jednak fakt, że chętniej korzystają z niej kobiety pokazując na przykład swoje projekty związane z branżą modową czy kosmetyczną. Portal ten można w łatwy sposób włączyć do swojej strategii marketingowej przestrzegając kilku ważnych elementów. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobrze stworzony profil. Dbaj o to, by Twoja marka była odpowiednio reprezentowana. Bądź zwięzły i konkretny, pamiętaj o detalach, które muszą być dopięte na ostatni guzik. Pierwsze wrażenie jest bowiem najważniejsze. „Pinowanie” Twoich treści jest bardzo istotne z punktu widzenia pozyskiwania nowych klientów. To dzięki możliwości przekazywania prezentowanych przez Ciebie informacji, masz większą szansę na zdobycie szerszego grona klientów.

Pinterest Dobrze jest więc wykorzystać do tego odpowiednie wtyczki, które pozwolą lajkować i powielać zawartość Twoje strony – to z kolei może przyczynić się do lepszej widzialności i zwiększenia pozycji w rankingu portalu. Żeby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność, nie bój się korzystać z Rich Pinów czyli takich pinów, które wzbogacone są o dodatkowe informacje (np. adresy miejsc, przepisy, krótkie instrukcje). Jest to bardzo ważne dla potencjalnego klienta, który w jednym, krótkim wpisie, oprócz wizualnej jej strony, ma podane również dodatkowe treści, wzbogacające post.

Nie zapominaj, że o klientów trzeba toczyć nieustanną walkę – to samo jest w przypadku Pinterest. Jeśli nie masz za sobą osób, które będą śledzić Twoje poczynania, lajkować je i przekazywać dalej, możesz być pewien, że nie zostaniesz zauważony. Zbudowanie wartościowej marki, przekazującej odpowiednie treści to sztuka sama w sobie. Ważne jest, by wbić się w pamiętać „followersów” i zaistnieć w ich świadomości na dłużej. Co więcej postaraj się aby Twoja rzesza fanów miała zapewniony postęp do „pinów”, których nikt wcześniej nie przestawiał. Oczywiście wszystko zależne jest od branży, jaką reprezentujesz. Wstrzel się w gusta widowni i wykorzystaj tricki, które wpasują się w Twoją strategię marketingową.

Jeśli dalej nie posiadasz konta na Pinterest – załóż je jeszcze dziś! Przekonaj się jaki drzemie w nim potencjał.

 

Baw sie dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Co zrobić, aby Twój biznes w social media 
stał się WIELKI ??? Zobacz ten kurs>>>

14-uwaga-15

Podziel się