wordpress blogW tym artykule poznasz możliwości jakie daje Ci wordpress. Najlepszym sposobem na wykorzystanie tej funkcjonalnej platformy jest prowadzenie bloga dzięki wordpress blog, daje Ci ogromne możliwości budowy wizerunku i własnego biznesu.

 

Dlaczego warto mieć własny wordpress blog?

Korzystając z możliwości jakie daje wordpress blog wkraczasz w nową erę wirtualnej mody. W obecnych czasach, by podążać za trendami, nie wystarczą fajne ciuchy i najnowsze gadżety. Trzeba pokazać się w świecie online, a najlepiej zrobić to za pomocą własnego bloga. Dbając w sieci o swój wizerunek przyciągasz uwagę odpowiednich grup docelowych. Tworząc własną wizytówkę jaką jest wordpress blog zwiększasz swoje szanse na powodzenie. 

WordPresswordpress blog jest jedną z najpopularniejszych platform w Internecie do blogowania.  Decydując się na założenie bloga na tej platformie mamy dwie możliwości. Możemy skorzystać z WordPress.com, gdzie za darmo rejestrujemy swój blog i otrzymujemy adres URL w postaci nazwabloga WordPress.com. Ważnym atutem jest to, że nie musimy martwić się o hosting, własną domenę czy tworzenie kopii zapasowych strony. Nasz wordpress blog jest na bieżąco aktualizowany, a wszystkie niedociągnięcia są szybko niwelowane. Do rejestracji wystarczy jedynie posiadanie adresu mailowego. Za darmo WordPress.com dostarcza nam również statystyk ruchu na blogu , możliwość śledzenia komentarzy czy ranking blogów i wpisów.

Istnieje również opcja założenia własnej witryny na WordPress.org, który również jest darmowym oprogramowaniem blogowym tzn wordpress blog. Korzystając z tej platformy możemy instalować nowe szablony czy wtyczki. Dodatkową możliwością jest umieszczanie reklam na blogu. Oprogramowanie samo w sobie jest darmowe, jednak by móc z niego korzystać musimy mieć własny serwer i domenę, gdzie będziemy mogli zainstalować wordpress blog. Tą opcja przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników, którzy przywiązują wysoką wagę do jakości i standardu swojego bloga.

Jeśli jesteś początkującym blogerem zdecydowanie polecam skorzystanie z WordPress.com. Zanim przejdziesz na wyższy poziom blogowania będziesz mógł przetestować to narzędzie i sprawdzić czy spełnia Twoje oczekiwania. Lub skorzystaj z mojego poradnika i zacznij blogować profesjonalnie tutaj>

 

4 komponenty wordpress blog

WordPress blogwordpress blog składa się z 3 podstawowych elementów: wpisów, stron statycznych i odnośników. Wpisy to artykuły, które dodaje się systematycznie. Pojawiają się na głównej stronie oraz na stronach poszczególnych kategorii, u samej góry, a wcześniejsze posty spadają niżej. Wraz z pojawieniem się nowego wpisu strona automatycznie się zmienia. Ponadto każdy wpis można podzielić na dwie części; te które pojawiają się na stronie głównej, w charakterze tylko nagłówków, a całość treści można przeczytać po rozwinięciu. Druga część to wpisy, które zostały pogrupowane na kategorie. Klikając na odpowiednią kategorię mamy do czynienia z tekstami zawierającymi określony wątek. Strony statyczne wordpress blog są to swojego rodzaju podstrony, na których umieszczamy dodatkowe informacje, np. o mnie. Na stronie główniej znajdują się również linki do stron statycznych. Odnośniki natomiast to linki umieszczane na blogu, które po kliknięciu przekierowują bezpośrednio do stron zewnętrznych. Najczęściej umieszczane są na bocznej kolumnie. Dodatkową cechą wordpress blog jest możliwość pozostawiania komentarzy. Taki formularz znajduje się pod każdym zamieszczonym przez nas wpisem. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie wypowiadać się na temat konkretnych treści, a przez to tworzyć mini fora dyskusyjne. Blogi stają się bardziej atrakcyjne i zmieniają przez to swoją formę.

 

Instalacja wordpress blog

wordpress blogAby zainstalować swojego pierwszego wordpress blog powinieneś najpierw zadbać o założenie serwera. Następnie potrzebujesz fajnej, wyróżniającej się domeny. Jeśli adres strony jest nieważny możesz skorzystać z darmowych wersji, które otrzymasz wraz z hostingiem. Teraz należy pobrać wordpress z sieci, rozpakować go i przesłać na serwer. WordPress możesz ściągnąć ze strony: https://pl.wordpress.com/., gdzie znajduje się aktualna, polska wersja. Następnie plik z pakietem instalacyjnym zapisujesz na dysku (plik jest w formacie zip). Kiedy masz już wypakowane pliki wordpress, musisz przesłać je na serwer. Kolejnym krokiem jest wejście, przez przeglądarkę, do katalogu, w której został umieszczony wordpress. Potem należy postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Następnie pojawi się formularz gdzie trzeba będzie uzupełnić nazwę bazy danych, nazwę użytkownika, hasło do bazy oraz nazwę serwera. Po tej czynności klikasz w ikonkę uruchom instalację. Przechodzisz do formularza, a następnie instalujesz wordpressa.

 

Stworzenie wordpress blog może wydawać się skomplikowane jednak postępując zgodnie z instrukcjami zapewniam, że każdy może tego dokonać i cieszyć się z własnego bloga przez długi czas. Więcej na temat blogowania dowiesz się z mojego webinaru>

 

Baw się dobrze,

Artur Wiktor

zobacz nagranie

Podziel się