Czy zastanawiałeś się kiedyś jak w bardzo prosty sposób zwiększyć zainteresowanie innymi wpisami na Twoim blogu? Czy szukałeś rozwiązań na temat zatrzymania czytelnika dłużej na swojej witrynie? Dziś chciałbym Ci przedstawić świetną wtyczkę, która pomaga Ci niejako zatrzymać odwiedzającego na Twoim blogu jak najdłużej.

 

Wtyczki wordpress sposobem na poprawienie jakości bloga

Dzięki omawianej wtyczce wordpress będziesz w stanie zatrzymać czytelnika dłużej na blogu. Jak zatrzymwać czytelnika dłużej na blogu? Wielu blogerów szczególnie początkujących zadaje sobie to pytanie. Wtyczki wordpress przychodzą nam z pomocą praktycznie w każdej dziedzinie blogowania. Pierwszym sposobem utrzymania dłużej czytelnika na blogu jest niewątpliwie pisanie wartościowych artykułów, które czegoś konkretnego nauczą. Zdarza się jednak tak, że same artykuły nie pomagają i trzeba po prostu wskazać czytelnikowi kolejne artykuły. Wtyczki wordpress mogą to dla Ciebie zrobić. Jednak musisz wiedzieć jaki plugin wybrać.

 

Czy wtyczki wordpress dadzą mi przewage?

wtyczki wordpressNa pewno. Odpowiednie wtyczki wordpress takie jak omawiana w tym artykule da Ci przewagę nad innymi blogerami. Jak wspomniałem wcześniej musisz pisać wartościowe artykuły, ale też musisz wskazać taki artykuł czytelnikowi. Dobrym pomysłem jest wewnętrzne linkowanie w artykule. Jeśli piszesz nowy wpis i pojawi się słowo klucz innego artykułu, możesz je podlinkować właśnie powiązanym artykułem. W tej dziedzinie też znajdziesz odpowiednie wtyczki wordpress, ale o nich innym razem. Dziś pokaże Ci sposób, który nazywamy 'powiązane wpisy’. Nie ma nic prostszego na to, aby czytelnik został dłużej na Twoim blogu niż pokazanie mu listy powiązanych wpisów z czytanym artykułem. Dzięki temu, czytelnik ma od razu podsuwane kolejne rozwiązania swojego problemu. Na szczęście i takie wtyczki wordpress znajdziesz w bazie platformy wordpress. Możesz pokazać czytelnikowi liste powiązanych wpisów z obrazkami czy tez w formie samej listy. Osobne budowanie takiej opcji byłoby czasłochonne, ale od czego mamy wtyczki wordpress?

 

Jakie wtyczki wordpress są odpowiednie do tego zabiegu?

Najsłynniejsza i najskuteczniejszą wtyczką jest plugin „YARPP”. Każdy doświadczony bloger poleci Ci ten dodatek. Możesz ustawić powiązane wpisy za pomocą słow kluczowych, tagów, kategorii czy nawet tytułów. Wtyczka zawiera również konktrolę nad tym ile wpisów powiązanych ma się pojawić. Przy okazji plugin daje Ci wewnętrzne linkowanie, które odgrywa bardzo ważną rolę. Z jednej strony zatrzymasz dłużej czytelnika na swoim blogu, a z drugiej jest to dobre dla robotów indeksujących, jeśli pojedyncze wpisy są między sobą poliniowane.

Odpowiednie wtyczki wordpress możesz pobrać za darmo zapisując się poniżej. Dodatkowo odblokujesz nagranie wideo, które poprowadzi Cię krok po kroku przez instalacje i konfiguracje.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Zobacz moje działania na YouTube>:wtyczki wordpress

Podziel się