W ostatnim artykule przybliżyłem ogólną wiedzę na temat wtyczek. W tym momęcie porozmawiamy sobie o wtyczkach platformy WordPress. Dają one mnóstwo możliwości technicznych, dzięki którym możemy świetnie zarządzać całą naszą platformą blogową.

Do czego służą wtyczki wordpress?

Wtyczki wordpresswtyczki wordpress  to pluginy, które ułatwiają zarządzanie i korzystanie z platformy wodpress. Sama platforma blogowa, już od pierwszej instalacji, wyposażona jest w liczne, przydatne funkcje. Niektórym to jednak nie wystarcza. Dlatego istnieją również dodatkowe możliwości poszerzające jej działanie. Służą do tego właśnie wtyczki wordpress. System ten posiada ponad 23 tysiące  aktywnych wtyczek, a wybór tych odpowiednich będzie uzależniony przede wszystkim od rodzaju serwisu, jaki chcesz stworzyć. Użytkownicy bloga wiedzą jak ważne jest dostosowanie jego funkcji do własnych potrzeb i wymagań. Aby móc nim zarządzać można skorzystać z wielu różnych, przydatnych wtyczek, których celem jest rozbudowanie wordpressa. Wtyczki wordpress czynią życie blogera o wiele łatwiejszym.

 

Najpopularniejsze wtyczki wordpress

            Wtyczki wordpress stają się coraz lepiej doceniane przez blogerów i nie tylko. Akismet jest tym rodzajem wtyczki, która przechwytuje wszelkie spamy i została stworzona do poszukiwania błędów. Jej dużym atutem jest to, że instaluje się razem z wordpressem. Wtyczka Google XML Sitemaps stworzy mapę, która umożliwi odnalezienie Twojego bloga w gąszczu tych, o podobnej tematyce. W3 Total Cache zmniejsza obciążenie na blogu i tym samym powoduje zwiększenie ruchu i przepływu użytkowników. Wtyczki wordpress posiadają również możliwość zarządzania sferą SEO – służy do tego przede wszystkim WordPress SEO by Yoast. Możesz również połączyć swojego bloga z witryną Google Analytics dzięki wtyczce o tej samej nazwie. Jednak czymże byłby Twój blog bez promowania go w social mediach? Aby ułatwić integrację z mediami społecznościowymi skorzystaj z wtyczki wordpress Sociable. A może chcesz żeby więcej osób miało okazję bliżej przyjrzeć się Twojemu blogowi i dostawać o nim informacje? Daj im znać dzięki wtyczce Contact Form 7. Co więcej, żeby czytelnicy wiedzieli, że o nich myślisz, szczególnie Ci komentujący, wtyczki wordpress proponują świetne rozwiązanie. Comment Relish wysyła bowiem, do pierwszych komentatorów postów, automatycznego maila z podziękowaniami. Nic tak dobrze nie trafia jednak do użytkowników blogów jak obraz. Wtyczka NextGen Gallery pomaga w stworzeniu galerii zdjęć na blogu.

 

Wtyczki wordpress – śledź informacje na bieżąco

wtyczki wordpressW jednym poście trudno byłoby nawet zarysować informacje o wszystkich pluginach. Tak naprawdę każdej wtyczki wordpress nie da się również ocenić w sposób obiektywny. Każdy z nas najlepiej zna swoje potrzeby i wie, czego chce. Ja, ze swojej strony, mogę jedynie polecić te, które osobiście uważam za przydatne. Dlatego co tydzień, w każdą środę na moim blogu, będzie pojawiać się nowy post ze szczegółowym opisem jednej z wtyczek wordpress.

Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się więcej o jakiejś wtyczce, zostaw komentarz, a ja postaram się uzupełnić informacje o niej. Pamiętaj, że wtyczki wordpress mają ułatwić Tobie zarządzanie blogiem, zachęcam więc do dalszej lektury moich postów.

 

Baw się dobrze,

Artur Wiktor

zobacz nagranie

 

 

PS

Jeśli chcesz w skuteczny sposób wykorzystywać wtyczki wordpress,

koniecznie skorzystaj z systemu, który da Ci świetny zarobek.

Kliknij Tutaj> lub w grafikę poniżej:

wtyczki wordpress

Podziel się