Social media zdecydowanie przewyższają swoim zasięgiem i wielkością wszelkie, inne portale. W ostatnim artykule powiedzieliśmy sobie nieco więcej na temat możliwości faebooka. Dziś zajmiemy się portalem, który w Polsce nie święci takich triumfów jak za oceanem ale coraz częściej społeczność internautów docenia jego funkcjonalność.

Social conversationZadaniem Twittera, bo to właśnie o nim mowa, jest udostępnianie płaszczyzny do miniblogowania. Osoby zarejestrowane na portalu mogą tworzyć i wysyłać tweety czyli krótkie wiadomości (do 140 znaków) i udostępniać je innym użytkownikom, którzy obserwują nasz profil. Największym hitem Twittera było wprowadzenie do obiegu hasztagów, umożliwiających odpowiednie tagowanie i grupowanie tweetów. Hasztagi, dzięki Twitterowi, zyskały ogromną popularność i swoim zasięgiem obejmują obecnie większość social mediów.

Do czego tak naprawdę Twitter jest wykorzystywany i kto najchętniej z niego korzysta? Jako pierwsi z Twittera zrobili użytek celebryci, którzy dzięki niemu komunikują się ze swoimi fanami postując coraz to różniejsze wiadomości dotyczące ich aktualnych aktywności, miejsca pobytu itp. Ze strony zwykłego użytkownika Twitter daje niesamowitą okazję bezpośredniej wymiany postów ze swoją ulubioną gwiazdą. Na Twiterze są wszyscy, od aktorów przez sportowców, muzyków, pisarzy, biznesmenów. Ostatnio z twittera coraz chętniej korzystają politycy. Jest to świetne narzędzie do kontaktu z potencjalnymi wyborcami. Dzięki niemu łączą oni sprawy biznesowe z przyjemnością.

twitterTwitter stanowi płaszczyznę komunikacji, natomiast jest to komunikacja, która umożliwia zawarcie i utrzymywanie kontaktu z osobami zazwyczaj nie poznanymi w realnym świecie. Można śmiało powiedzieć, że dzięki Twitterowi możemy zawierać znajomości tylko po to, by kontynuować je w wirtualnej rzeczywistości, wymieniać się opiniami i informacjami. Tym właśnie Twitter w Polsce różni się od tego w USA. U nas wykorzystywany jest jako płaszczyzna opiniotwórcza, gdzie często dochodzi do ostrej wymiany poglądów. W Stanach natomiast podstawą funkcją portalu jest wymiana informacji.

Twitter zdecydowanie szaleje jeśli chodzi o wszelkie nowości i newsy. To zdecydowanie najlepsze narzędzie jeśli chodzi o bycie na czasie z nowinkami ze świata. Cokolwiek dzieje się na świecie najpierw pojawia się na portalu. Informacje z pierwszej ręki ze wszelkich wydarzeń czy to mniejszych czy to większych zawsze można odnaleźć na Twitterze. Portal relacjonuje sprawy na bieżąco, wykorzystując różne opinie, punkty widzenia, krótko, treściwie i na temat.

Na koniec warto również wspomnieć, że w Twitterze drzemią ogromne możliwości marketingowe. Branding może mieć zarówno charakter personalny jak i dotyczyć promocji konkretnych usług czy produktów. Na portalu możemy zarejestrować się bowiem nie tylko jako osoby prywatne ale również pod nazwą konkretnej firmy, nick’iem którego używamy do blogowania czy prezentacji swojej działalności w sieci. Niezależnie od tego, co robimy możemy śmiało liczyć na potencjał tego portalu. Nasz głos, dzięki Internautom będzie coraz bardziej się rozprzestrzeniał.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Poznaj możliwości marketingu na Twotterze
dzięki opcji „hashtag”. Wejdź Tutaj>>>

hashtag05

Podziel się