Media społecznościowe są wykorzystywane do różnych celów, takich jak na przykład pozyskiwanie klientów, budowę relacji między producentem usług, a konsumentem. Dzięki temu stanowią świetny kanał informacyjny, a także zwiększają ruch na Twojej witrynie. W dzisiejszym artykule powiem nieco więcej o możliwościach jakie daje Facebook i jego wpływu na Twój biznes w sieci.

Facebook to źródło potencjalnych klientówjak znaleźć grupę docelową, zainteresowanych usługami, których możemy pozyskiwać na różne sposoby. Internauci obecnie nie korzystają z niego tylko w celach komunikacyjnych, dzieląc się momentami z własnego życia. Potencjał tego narzędzia jest zdecydowanie większy, doceniają go przedsiębiorcy praktycznie z każdej branży. Ludzie, których interesuje jedna, konkretna tematyka, spotykają się na wspólnych grupach dyskusyjnych, wymieniają najnowszymi nowinkami i opiniami. Na takich grupach możesz nie tylko reklamować swoje produkty, zachęcać osoby je odwiedzające do zapoznania się z Twoimi usługami ale również pozyskiwać istotne treści od użytkowników, które później swobodnie możesz wykorzystać do swoich działań marketingowych. Zamieszczaj więc linki, promuj działalność bloga, a na pewno sprawisz, że więcej ludzi odwiedzi Twoją witrynę.

Kolejnym bardzo przydatnym elementem Facebook’a są różnego rodzaju wydarzenia, eventy, na które zapisują się użytkownicy. To również bardzo istotna i przepełniona danymi kontaktowymi baza, będąca świetnym platformą na reklamę. Internauci, zapisując się na wydarzenia w jakiś sposób wyrażają chęć uczestnictwa w danym przedsięwzięciu. Ty możesz to śmiało wykorzystać i próbować na przykład kontaktować się z takimi osobami wysyłając spersonalizowane wiadomości. Ułatwia to zdecydowanie działania promocyjne gdyż pozyskujesz konkretną grupę docelową, do kontaktu z którą dążysz.

YT_250x250Największą zaletą Facebook’a, z punktu widzenia biznesu online, jest jednak możliwość tworzenia fanpage’y czyli stron, na których w sposób bezpośredni możemy reklamować swoje produkty i usługi. Dzięki tego typu witrynie pozostawiamy realny ślad swojej działalności, możemy na bieżąco informować o pojawiających się nowościach, zamieszczać artykuły i ciekawe treści, które zachęcą potencjalnych klientów do odwiedzenia kolejnych stron www i zaprowadzą ich do ostatecznego celu jakim jest sprzedaż. Fanpage jest mini wersją strony www, która ma niesamowity wpływ na decyzje Internautów. Oczywiście nie musisz zakładać swojego fanpage’a (chociaż w przypadku biznesu w sieci jest to rekomendowane), możesz wykorzystać strony konkurencji i tam, poszerzając kanały, zdobyć kontakty.

Wykorzystując Facebook’a i wszystkie jego możliwości dotarcia do potencjalnych klientów (profile, grupy, wydarzenia, fanpage), należy jednak pamiętać żeby nie przesadzać. Treści, które prezentujemy muszą być subtelne i wartościowe dla użytkowników, przekazywać istotne informacje z ich punktu widzenia.

Dzięki Facebook’owi można zwiększyć ruch na swojej witrynie www, jest to jednak proces długotrwały, wymagający sporego zaangażowania.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Poznaj Bardzo Skuteczne Strategie, Które 
Zwiększą Twój Ruch Dzięki Facebook
Kliknij Tutaj>>>

14-uwaga-15

Podziel się