YT_250x250Czy istnieje idealne narzędzie do komunikacji z potencjalnymi klientami? Marketingowcy zastanawiali się nad tym już od dawna. Obecnie mamy szerokie spektrum działania, które mogą pomóc w rozpromowaniu usług i dotrzeć do grona wielu użytkowników w sieci. Fanpage  jest niesamowitą bronią w rękach każdego przedsiębiorcy. Jego użytkowanie może przynieść świetne korzyści, jeśli tylko odpowiednio się nim zarządza i dysponuje jego potencjałem.

 

Możliwości reklamowe Facebooka przerosły oczekiwania jego twórców. Prosta strona, kilka treści, wizualizacje, filmiki. Czyżby tylko tyle wystarczyło aby fanpage był skuteczny i przyniósł pożądane efekty? Niestety. Pozyskanie dużej liczby fanów nie jest jednak tak prostym i przyjemnym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Fanpage , jak każde inne działanie marketingowe, powinno być starannie przemyślane, od początku skierowane na cele, ze zbudowaną strategią, analizą grupy docelowej, umiejętnością obustronnej dyskusji, a przede wszystkim dostosowane do potrzeb odbiorcy. To, od czego powinieneś rozpocząć planowane i rozwój swojego fanpage jest właśnie starannie przemyślana koncepcja. Plan działania, tematyka, rodzaj publikowanych materiałów, częstotliwość publikacji, przyciągnięcie i zaangażowanie fanów to tylko niektóre z elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Fanpage jest bowiem częścią szerszego biznesplanu, który ma poprowadzić do osiągnięcia wyższych celów. Konsekwencja w podejmowanych działaniach może mieć swoje skutki w przyszłości. Jak przy każdym biznesie należy pamiętać, że efekty nie przychodzą od razu. Na zasłużoną nagrodę należy poczekać i nie zrażać się potknięciami.

Prowadząc fanpage staraj się również pozyskiwać wiedzę od najlepszych. W tym celu nie bój się zaglądać na witryny innych, bardziej doświadczonych osób. Poprzez obserwację marek danej branży, w której również chcesz brać czynny udział, uczysz się bowiem najwięcej, pozyskujesz pomysły i inspiracje na własne działania.  Zwróć uwagę jak inne marki przyciągają do siebie fanów, jakie zamieszczają posty i materiały, co inspiruje followersów do brania czynnego udziału w życiu fanpage’a. Wszystkie te elementy mają kluczowe znaczenie przy budowie strategii.

fanpage

Fanpage to przede wszystkim komunikacja z użytkownikami. Czynna komunikacja, której zadaniem jest prowadzenie dialogu. Z fanami należy być w ciągłym kontakcie, nie poprzez jednorazowe zamieszczanie postów z reklamami, ale poprzez zaciekawienie i zainteresowanie, które sprawi, że chętnie zaangażują się w dyskusję. Moderatorzy dobrych fanpage’ów wiedzą również jak słuchać użytkowników i na podstawie ich opinii wyciągać konstruktywne wnioski.

Pamiętaj również o nieustannym kontrolowaniu tego, co dzieje się na fanpage. Sprawdzaj statystyki, monitoruj kiedy użytkownicy są najbardziej aktywni. Zbieraj cenne informacje i wprowadzaj zmiany w życie. Analizuj również grupę, która jest najbardziej aktywna na fanpage’u. Wtedy też będziesz wiedział jak wstrzelić się w ich oczekiwania, co i jak prezentować by chcieli zostać z Tobą na dłużej.

Skuteczny fanpage to taki, który działa DLA ludzi i jest z nimi współtworzony. Dbaj o potrzeby swoich klientów, a zobaczysz, że cel osiągniesz szybciej niż mogłoby się wydawać.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Zdobądź Niesprawiedliwą Przewagę Nad Konkurencją!
Pobierz 3 Darmowe Raporty Tutaj>

raporty

Podziel się