Optymalizacja seo jako metoda ściśle wpierająca pozycjonowanie

Optymalizacja seooptymalizacja seo stosowana jest przed specjalistów, i nie tylko, z branży e-biznesowej, jako technika, która ma za zadanie zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Mówiąc o pozycjonowaniu stron nie można bowiem pominąć samego procesu optymalizacji. W jednym z poprzednich artykułów wspominałem już, że obydwa te pojęcia się przenikają i wzajemnie uzupełniają. Optymalizacja seo zawsze musi bowiem poprzedzać sam proces pozycjonowania. Właściciele serwisów często popełniają taktyczny błąd, zabierając się za jego pozycjonowanie bez wcześniejszej optymalizacji. Kiedy pominie się ten krok wówczas pewne jest, że wyniki nie będą tak zadawalające, jakbyśmy tego chcieli.

 

Optymalizacja seo wymaga instalacji odpowiednich wtyczek

Zabierając się za konkretne działania wpierające proces wyszukiwania naszych witryn w sieci  należy pamiętać o kilku ważnych krokach. Oprócz tego, że optymalizacja seo ściśle wiąże się z treścią i słowami kluczowymi ( o czym pisałem w poprzednich artykułach), wymaga również zastosowania „wspomagaczy” w postaci konkretnych wtyczek. Każdy blog powinien posiadać mapę strony w formacie XML – jest to ważne ze względu na pozycjonowanie, a optymalizacja seo jeszcze bardziej go wzmacnia. Taka mapa strony posiada adresy wtyczek stron naszej witryny i jest indeksowana przez roboty wyszukiwarek internetowych. Jedną z takich wtyczek jest Google XML Sitemap, która umożliwia uzyskiwanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwaniaDokładny opis instalacji wtyczki możesz zobaczyć Tutaj>

Optymalizacja seo podpowiada również by wykorzystać na swoim blogu wtyczkę o nazwie Widget Logic, która pomaga wyświetlać widget tylko w miejscach, które my określimy. Wykorzystując tą wtyczkę zaleca się stosowanie widgetów tekstowych w sidebarze przy poszczególnych wpisach. Kolejna wtyczka ułatwiająca pozycjonowanie, a co za tym idzie optymalizacja seo przebiegająca w łatwiejszy sposób, powiązania jest z pluginem Nofollow free. Ta wtyczka usuwa nofollow z linków w komentarzach, natomiast ważne jest by usuwać z niej bezwartościowe punkty.

 

Optymalizacja seo a linkowanie

Optymalizacja seooptymalizacja seo ściśle wiąże się również z linkowaniem, które stanowi podstawę na budowanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Mamy do czynienia z dwoma sposobami linkowania – wewnętrznym oraz zewnętrznym. Linkowanie wewnętrzne zapewnia odpowiedni przepływ PR w obrębie naszych witryn, a tym samym pomaga wyróżnić najważniejsze podstrony, przekazując ich największe wartości. Tego rodzaju zabiegi sprawiają, że ustala się hierarchia informacji i budują się powiązania stron z frazami. Z drugiej strony optymalizacja seo wspomina również o linkowaniu zewnętrznym, czyli kierowaniu treści zawartych na witrynie do innych stron www rozszerzających i uzupełniających podawane informacje. Wykorzystanie zarówno jednej jak i drugiej strategii zwiększa szansę na rozpoznawalność w sieci.

Optymalizacja seo to zabieg stosunkowo łatwy do przeprowadzenia, ale z drugiej strony wymagający poświęcenia odpowiedniej dozy czasu, by uzyskać satysfakcjonujące efekty.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jeśli Chcesz Konkretnie Rozpocząć Prawidłowy

Dobór Słów Kluczowych to Koniecznie Skorzystaj

z Kursu Klikając Tutaj>>

optymalizacja seo

 

Podziel się