Gdzie najlepiej wykorzystać marketing wirusowy jak nie na Facebooku? To jedno z najpopularniejszych social mediów, przepełnione klientelą z całego świata. W dzisiejszym artykule pokażę jak dobrze spożytkować to medium do prowadzenia działań reklamowych „zarażając” odpowiednich subskrybentów.

 

Marketing wirusowy na Facebooku jako świetne narzędzie biznesowe

Fundamentem wszelkich działań marketingowych na Facebooku jest zdobycie jak największej liczby fanów. Pokazuje to, w jaki sposób odbierają nas klienci, w tym przypadku bowiem liczy się ich subiektywne zdanie na temat firmy. Dobrze postrzegane usługi będą częściej zauważane, a przez to „lajkowane”. Częstotliwość odwiedzania fanpage’y jest zdecydowanie większa, dlatego tak istotne jest by marketing wirusowy na Facebooku był cały czas aktywny. Kiedy konsumenci widzą, że o nich dbamy, dostarczamy informacje na temat produktów, dzielimy się nimi, widzimy ich zdecydowane zaangażowanie w działania reklamowe.

Marketing wirusowy na Facebookumarketing wirusowy na facebooku to rewelacyjna metoda rozpowszechniania wszelkich treści dotyczących naszej działalności w sieci. Najlepiej sprawdza się w tym wypadku korzystanie z fanpage’y i skupienie się na konkretnej strategii. Dzięki temu, że posiadamy swoją przestrzeń do promocji w social mediach, zamieszczamy tam konkretne informacje, które mogą zaciekawić subskrybentów, napędzamy przez to maszynę, która sama na siebie pracuje. Oczywiście marketing wirusowy na Facebooku nie zadziała z początku sam. Potencjalnych klientów trzeba czymś do siebie przekonać aby Ci chcieli później owe treści udostępniać dalej. Dlatego musimy mieć zarys konkretnych działań do wykonania. Nie ulega jednak wątpliwości, że Facebook jest niekończącą się przestrzeniom, bazą potencjalnych klientów, w której informacje najszybciej przenoszą się z użytkownika na użytkownika i mogą przynieść ponad przeciętne wyniki.

 

Do czego wykorzystać marketing wirusowy na Facebooku?

Facebook codziennie odwiedzają miliony użytkowników, i to po kilka razy dziennie. Dlatego nie ma wątpliwości, że jest to dobre miejsce by przede wszystkim rozpromować swoje usługi, a następnie zarazić ich potencjałem większą szerzę subskrybentów. Wszystko powinno być starannie zaplanowane, by marketing wirusowy na Facebooku mógł po pewnym czasie pracować dla Twoich zysków. Jeśli starannie będziesz dbał o to, by przyciągnąć uwagę subskrybentów, zabiegał o ich zainteresowane, możesz być pewien, że  pewnego dnia docenisz swoją pracę, a Twój wysiłek nie pójdzie na marne. Musisz pokazać swoje produkty od jak najlepszej strony, uświadamiać klientów o ich atutach i przydatności.

marketing wirusowy na facebookuMarketing wirusowy na facebooku można również wykorzystać na przykład do budowania swojej listy mailingowej. Jeśli chcesz pozyskać dodatkowe osoby na listę możesz, powiedzmy za pomocą swojego fanpage’a, udostępniać darmowe treści. Wszystko, za co nie trzeba płacić cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki tego typu działaniom marketing wirusowy na Facebooku zdecydowanie lepiej się sprawdza, gdyż niesie za sobą konkretne informacje, dając również od siebie coś w zamian, przez to lista potencjalnych klientów sukcesywnie się wydłuża.

 

Marketing wirusowy na facebooku i dobre praktyki

Internet jest do znudzenia przepełniony powtarzającymi się treściami. Aby działania były skuteczne, informacje muszą wzbudzać w użytkownikach chęć do polemiki i wyrażania swojej opinii na dany temat, tylko wtedy marketing wirusowy na Facebooku może przynieść konkretne rezultaty. Informacje nie mogą być ciągle powielane. Musi to być coś świeżego i najlepiej wzbudzającego kontrowersje! Wszystko, co jest bowiem zakazane i narusza obowiązujące prawa i stereotypy, najszybciej przenosi się z ust do ust. Taka informacja zostaje lepiej zapamiętywana i częściej powielana przez użytkowników, zaraża jak prawdziwy wirus.

Marketing wirusowy na Facebooku najlepiej sprawdza się więc wtedy, gdy reklama ma intrygującą fabułę, a historia opowiedziana w tle produktu kojarzy się z czymś niecodziennym.

Koszty realizacji tego typu przedsięwzięcia w ramach portali społecznościowych są bardzo niskie. Umiejętne zastosowanie może sprawić, że marketing wirusowy na Facebooku odbije się szerokim echem na naszej marce, która będzie jeszcze lepiej rozpoznawalna, a w konsekwencji sprzedaż usług zdecydowanie wzrośnie.

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

 

Jeśli chcesz skutecznie wykorzystać marketing wirusowy na Facebooku to koniecznie skorzystaj z AutoShare Tutaj>

marketing wirusowy na facebooku

 

Podziel się