Produktywność ma swoje odzwierciedlenie we wszelkich dziedzinach życia. W biznesie produktywność oznacza głównie realizowanie postawionych celów i wymagań. Warto więc zastanowić się w jaki sposób można poprawić swoją wydajność, dając z siebie 100% odpowiednio reorganizując otaczającą przestrzeń. W dzisiejszym artykule skupiam się na sprawdzonych metodach pobudzających do skutecznego działania w pracy i nie tylko.

 

Produktywność w wymiarze długoterminowych zadań

            Każdego dnia w pracy czekają przed nami nowe testy sprawdzające wiedzę, zaangażowanie i wytrzymałość pracowników. Zadania mają często charakter długoterminowy, wymagają więc aby nasza produktywność trwała w miarę jak najdłużej i przynosiła oczekiwane rezultaty. Z perspektywy każdej firmy ważne jest bowiem określenie wizji, przyszłych działań i możliwie przewidzenie co może czekać nas za pięć, dziesięć lat. Planując coś na dłuższą metę sprawiamy, że nasza produktywność wzrasta ponieważ wyobrażamy sobie przyszłe , już zrealizowane cele. Samo uczucie i myślenie o skuteczności daje kopa do działania i sprawia, że każda realizacja celów cząstkowych zbliża do ostatecznego finału. Cokolwiek chcesz zrobić zawsze zadaj sobie pytanie: w jaki sposób podejmowane przeze mnie kroki sprawią, że moja wizja stanie się realna? Jeśli stwierdzisz, że to, co robisz nie ma żadnego znaczenia i nie przynosi większych efektów, może warto porzucić ten pomysł i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, a w konsekwencji zwiększyć produktywność innych zadań?

 

Koncentracja zmaga produktywność

            produktywnośćCzujesz, że Twoja praca nie przynosi pożądanych efektów, a Ty sam wpadasz w pułapkę męczącej rutyny? Zwiększ swoją produktywność skupiając uwagę na rzeczach, których realizacja przynosi największą wartość. Nie ma chyba prostszej metody niż po prostu zadanie sobie samemu pytania: czy realizacja zadania, którym właśnie się zajmuje jest wartościowa, tzn. czy ma znaczenie z punktu widzenia mojej pracy. Dzięki temu w prosty sposób możemy odróżnić rzeczy pilne od istotnych, skupić uwagę na tym, czego się od nas wymaga i oczekuje. Wiadomo, że każda praca jest inna natomiast z każdego zajęcia zawsze można wyciągnąć coś dla siebie, pobudzić produktywność również w sensie motywacyjnym i zastanowić się co ja sam mogę z tego mieć.

 

Produktywność a priorytety

            Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z korporacją i codziennymi tak zwanymi „daily meetings” wie, że wyznaczanie priorytetów ma swoje znaczenie z punktu widzenia nie tylko przełożonych ale przede wszystkim pracownika. Można się z tym zgadzać bądź nie ale takie spotkania pobudzają produktywność gdyż wyznaczają pierwszeństwo i sprawiają, że skupiamy się na konkretnych zadaniach, a nie błądzimy wśród tysiąca niedokończonych projektów. Priorytety, w połączeniu z poczuciem pilności są gwarancją sukcesu, a dzięki temu dzienna produktywność może wzrosnąć nawet o kilkanaście procent.  Mając bowiem do realizacji skoncentrowaną ilość zadań zwiększamy ich wartość wykonując polecenia tylko z nimi związane i nie tracąc cennych minut na mniej istotne czynności.produktywność

Produktywność zwiększa się przede wszystkim koncentrując na rzeczach istotnych. Istotność działań pozwalają wyznaczać między innymi dzienne priorytety czy zadania na rzeczy przyszłego wizerunku firmy. Metoda na produktywność to organizacja siebie.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Poznaj nietypową metodę „Złota Godzina” aby

w szybki sposób poprawić swoja produktywność 

nawet o 100%. Kliknij Tutaj>>>

produktywność

Podziel się