Dążąc do bycia najlepszym potrzebny jest regularny trening. Tyczy się to nie tylko sportu ale każdej dziedziny życia. W czym tkwi sekret bycia mistrzem? Odpowiedź jest prosta – w samodeterminacji i doskonaleniu. W dzisiejszym artykule chcę poruszyć tematykę biznesu spoglądając na niego przez pryzmat samodyscypliny i pracy nad sobą.

samodyscyplinaKażdego dnia mnóstwo czynników działa przeciwko nam. Rozpraszamy się bowiem najmniejszymi szczegółami, które odrywają nas od codziennych obowiązków w pracy. Chcąc zrealizować postawione sobie cele nie możemy pominąć kwestii samodyscypliny. To ona bowiem powoduje, że skrupulatnie wypełniamy zadania, a przez to zbliżamy się do sukcesu. Na wewnętrzną determinacje nie ma jednej konkretnej rady. Oczywiście możemy korzystać z mnóstwa poradników i technik. Jednak nic nie popcha nas do działania jeśli sami nie będziemy tego chcieć. Widząc nakreśloną ścieżkę czy listę zadań, które zbliżają do celu, łatwiej jest się skupić i je wykonać. Determinacja tkwi w człowieku, jeśli czegoś pragnie na pewno będzie dążył do tego, by wypełnić zamierzony plan w 100%. Wiadomo, że zdarzają się również sytuacje, szczególnie w pracy, które wcale nie zachęcają do starania się, wręcz przeciwnie, powodują frustracje i zrażają. Wtedy należy popatrzeć na cel z trochę dłużej perspektywy, co tak naprawdę osiągnę dla samego siebie realizując to zadanie. Może czegoś nowego się nauczę i zdobędę dodatkową umiejętność? Z każdej takiej sytuacji trzeba starać się wyciągnąć wnioski i dostrzegać pozytywy. Wtedy zdecydowanie łatwiej jest podjąć takie wyzwanie.

Samodyscyplina jest nieodzownie związana z silną wolą i samokontrolą. Umiejąc przekonać samego siebie do przezwyciężenia wewnętrznych słabości, robiąc wszystko wbrew, będziesz w stanie stawić czoła wszystkiemu i wszystkim. To Ty sam tworzysz bariery, one istnieją tylko i wyłącznie w Twoim umyśle. Jeśli się ich pozbędziesz świat stanie otworem. Nie myślałeś nigdy o własnym biznesie bo to zbyt ryzykowne ? Boisz się, że więcej stracisz niż zyskasz? Przestań myśleć w ten sposób i nakieruj swoje zamiary na sukces.

samodyscyplinaW ludzkim słowniku za często gurują takie stwierdzenia jak: „nie chce”, „nie mogę” , „boję się”. Samodyscyplina pozwala wyzbyć się negatywnych emocji i buduje wewnętrzną siłę człowieka. Dzięki temu jest w stanie podjąć więcej wyzwań, stawić czoła nieznanemu. Dodatkowo uczy kontroli nad samym sobą i wyznacza granice. W biznesie są to bardzo ważne umiejętności, które kształtują człowieka i uczą walki na konkurencyjnym rynku. Być człowiekiem sukcesu to właśnie umieć kontrolować własne działania i dyscyplinować samego siebie. Dobry menager czy lider zaczyna od pracy nad sobą, kształtując cechy, które chciałby widzieć u swoich współpracowników.

Każda, nawet najmniejsza forma samodyscypliny, wprowadza do życia ład i porządek. Staraj się jednak dążyć do wewnętrznej harmonii stawiając codziennie małe kroczki. Nie ważne czego dotyczą Twoje działania. Podchodź tak samo do realizacji zarówno osobistych jak i zawodowych ambicji. Metody jakimi osiągniesz determinacje uwarunkowane są Twoimi potrzebami, pragnieniami i doświadczeniem. Nie oglądaj się na innych , rób swoje a na pewno osiągniesz wymarzony cel.

 

Aby poprawić swoją samodyscyplinę pobierz darmowy e-book.
Kliknij Tutaj>>

 „Samodyscyplina i Osobista Efektywność” – Brian Tracysamodyscyplina

 

Baw sie dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jeśli chcesz bardzo skutecznie zwiększyć produktywność

i samodyscypline. Wejdź Tutaj>>>

tajemnica

Podziel się