Systematyczność podstawą biznesu

 

Systematyczność podstawą biznesu, dlaczego?

Systematyczność w działaniu daje równomierne efekty i powoli pozwala dążyć do wyznaczonych celów. Polacy są narodem, który lubi działać impulsywnie i podejmować decyzje pod wpływem emocji. Każdy szanujący się przedsiębiorca wie, że tego typu poczynania nie przyniosą satysfakcjonujących rezultatów. Biznes jest wymagający, a zarazem obliguje do skupienia i podejmowania rozważnych decyzji.

systematyczność podstawą biznesuSystematyczność rodzi sukces w każdej dziedzinie naszego życia. Postawiony cel to nie wszystko. Aby z sukcesem móc realizować marzenia biznesowe trzeba dobrze planować i umieć zarządzać swoim czasem. Nie zapanujesz nad firmą jeśli nie będziesz wiedział jak ujarzmić własne emocje. Chaos, codzienny rozgardiasz, milion rzeczy do zrobienia – to na pewno nie pomaga w skupieniu i pracy nad sobą. Jeśli jednak utemperujesz własne emocje, gwarantuję Ci, że będziesz w stanie przenosić góry, a Twoje działania biznesowe znajdą się na szczycie. Wewnętrzna motywacja jako motor napędowy biznesu musi być stale podsycana. Tylko ciągły rozwój zaprowadzi Cię do punktu docelowego. Sterta dyplomów i certyfikatów nie przyniesie Ci sukcesu jeśli będziesz tylko czekać na to, aż zmiany nastąpią. Zapanuj nad swoim życiem, korzystaj z każdej okazji, by rozwinąć skrzydła, a zobaczysz, że ciężka i systematyczna praca po pewnym czasie przynosi pożądane efekty.

 

Systematyczność podstawą biznesu? Jak to wykreować?

Podstawą systematycznego działania jest jego dobry plan,  wykonywanie czynności o stałych porach oraz nauczenie się cykliczności. Tylko małe kroki mogą zaprowadzić do ostatecznego sukcesu w biznesie, a ich odpowiednie efekty przynieść miarodajne efekty. Działanie zgodnie z założeniami , według określonego schematu, po pewnym czasie jego powtarzania wchodzi w krew. Trzeba wyrobić w sobie nawyk dokładności i precyzji, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy czynności będą podlegać ciągłości. Oczywiście działanie według określonego planu nie zawsze się powodzi. Jednak nie można się tym załamywać. Każda porażka to nauczka na przyszłość z której trzeba wyciągać jedynie pozytywy. Systematyczne działanie według planu na pewno daje większą nadzieje i prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu aniżeli jego całkowite porzucenie na rzecz nieuporządkowanych czynności.

systematyczność podstawą sukcesuSamodyscyplinę można w sobie obudzić. Trzeba ćwiczyć silną wolę i poddawać swój umysł nowym wyznaniom. Dobrze określony kierunek sprawia, że łatwiej jest się zorientować na cel, a przez to stworzyć odpowiedni system działania. Taki system może stworzyć każdy, nie tylko opierając się na działalności firmy ale również zastosować go w codziennym funkcjonowaniu. Wystarczy stworzyć plan, schemat , który każdego dnia będzie nam podpowiadać co mamy robić i jak się go kurczowo trzymać. Nie wolno rezygnować z niego z byle błahych powodów. Jeśli cokolwiek będzie chciało zaburzyć Twój rytm, pojawia się kwestia ćwiczenia silnej woli. Sukces ma dwa synonimy, system i systematyczność. To poradnik skutecznego działania w pigułce.

Choćby Twój system wydawałby się idealny, jeśli nie wykażesz zaangażowania konsekwencji , nic nie osiągniesz. Dobrze dopracowany plan to połowa sukcesu.

Pamiętaj, że systematyczność po prostu się opłaca!

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

Jeśli szukasz odpowiedniego systemu do działania to
wejdź tutaj>

podstawy biznesu

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

3 komentarze

 1. Tomasz

  Dobry wpis. Dodam ,że warto korzystać z dodatkowych narzędzi jak kalendarze czy nowoczesne organizery czy też aplikacji na telefon. Wtedy produktywność mamy na jeszcze wyższym poziomie. Warto też nauczyć się zarządzać emocjami co jest już trudniejsze. Pozdrawiam
  Tomasz ostatnio opublikował…Autoresponder – Podstawa w Budowaniu Relacji OnlineMy Profile

  Odpowiedz
 2. Hubert Oleszczuk

  Systematyczność jest nie tylko podstawą biznesu, ale jakiegokolwiek sukcesu. Bez systematyczności osiągnięcie czegokolwiek w życiu jest bardzo trudne.
  Działanie w zrywach może dać duże efekty w krótkim czasie. Jednak to systematyczna praca na przestrzeni długiego okresu czasu daje największe efekty 😉
  Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Planowanie biznesu internetowego – jak daleko to zrobić?My Profile

  Odpowiedz
 3. ewe130

  To prawda, systematyczność to podstawa! Czasem daje więcej niż umiejętność i wiedza.

  Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *

CommentLuv badge
Artur Wiktor - Jak Zarabiać przez Internet
Podziel się