Wtyczki wordpress: Jak zatrzymać czytelnika na blogu?

 

Kolejny wpis na temat wtyczek wordpress poświęcimy rozwiązaniu problemu dotyczącego zatrzymania czytelnika na blogu. Nie ważne czy jest to stały czytelnik czy też nowy. W obu przypadkach opisywana dzisiaj wtyczka pomoże Ci w poprawieniu jakości Twojego bloga.

 

Wtyczki wordpress: Sposoby zatrzymania czytelnika na dłużej

wtyczki wordpressPewnie poznałeś wiele sposób na to, aby osoba odwiedzająca Twój blog, była na nim jak najdłużej. Na pewno słyszałeś opcje “powiązanych wpisów” które umożliwiają pokazanie czytelnikowi kolejnych wpisów, które są tematycznie związane z oryginalnym. Jeśli nie wiesz o czym pisze, wróć do tego wpisu tutaj>.

Kolejnym sposobem na pokazanie starszych wpisów jest zamieszczenie ich w Newsletterze czy też biuletynie. Jest to również prosty sposób na generowanie stałego ruchu na blogu. Pamiętaj też o dodawaniu wpisu w Social Media np. Facebook czy też Google+. Są to stałe elementy, które powinieneś systematycznie wykonywać, ponieważ dają Ci one stały ruch na blogu i dodatkowo pozyskują nowych unikalnych użytkowników.

 

Czy są wtyczki wordpress, które pomogą mi rozwiązać problem czasu na blogu?

Tak. Jest kilka takich wtyczek w katalogu wordpress. Dziś konkretnie omówimy sobie plugin “upPrev“. Jest to rozszerzenie, które ukazuje dynamiczny element z odnosnikiem do losowego lub powiązanego wpisu. Mamy kilka możliwości skonfigurowania wtyczki. Możesz ustawić w okienku następujące opcje:

– wpisy losowe

– wpisy powiązane (musisz również używac wtyczki YARPP)

– poprzedni wpis

– poprzedni w kategorii

– poprzedni w tagach

Masz wiele możliwości ustawień, dlatego wtyczka jest tak często używana. Wtyczki wordpress dają Ci możliwość łatwej konfiguracji dzięki czemu każda początkująca osoba poradzi sobie z ich ustawieniem. Tym bardziej, że poniżej zamieszczam pełną instrukcje w formie wideo.

W jaki sposób wtyczki wordpress zatrzymają czytelnika na dłużej. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Osoba czyta Twój aktualny wpis i po przeczytaniu np. połowy pojawia się w prawym lub lewym dolnym rogu okienko z podlinkowanym wpisem. A więc czytelnik zobaczy kolejne rozwiązanie jego problemu, dzięki czemu chętnie zajrzy do proponowanego wpisu.

 

Wtyczki wordpress: “upPrev” – instalacja i konfiguracja

Aby otrzymać za darmo omawianą wtyczkę, odblokuj dalszą część artykułu po przez podanie e-maila. Natychmiast dostaniesz omawiana wtyczkę oraz nagranie wideo dotyczące instalacji i konfiguracji wtyczki.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Pamiętaj o subskrybcji mojego kanały YouTube>

Dzięki temu w pierwszej kolejności zostaniesz

poinformowany/a o nowych nagraniach.

sobskrybuj

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

2 komentarze

 1. pistacja

  Super sprawa z tymi wtyczkami. To już coś, odsłaniać kulisy blogowania. Z drugiej strony liczy się przede wszystkim ‘lekkie pióro’. Jak ktoś wie jak pisać, ma jakiś pomysł, to zatrzyma czytelników niezależnie od wtyczek. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Wtyczki są bardzo pomocne i dają wiele przydatnych narzędzi. Co do “lekkiego pióra” to nie do końca się zgodzę ponieważ ja na początku nie mogłem się przełamać do systematycznego pisania. Kwestia działania, jeśli już zaczniemy to poleci 🙂 A uwierz mi, że sam pomysł, wybranie niszy to najmniejszy problem w blogowaniu 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *

CommentLuv badge
Artur Wiktor - Jak Zarabiać przez Internet
Podziel się